Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2013, 10:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Call of Duty: Ghosts - czy next-genowy silnik rzeczywiście zachwyca?

Do stworzenia gry Call of Duty: Ghosts studio Infinity Ward wykorzysta silnik nowej generacji. Po wtorkowej prezentacji jego możliwości można jednak zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście jest się czym zachwycać?

Na wtorkowej konferencji prasowej firmy Microsoft zaprezentowano grę Call of Duty: Ghosts. Teraz przedstawiamy Wam pokazany wtedy materiał wideo, omawiający różnice pomiędzy silnikiem wykorzystanym w Call of Duty: Modern Warfare 3 a tym w nadchodzącej odsłonie.

W trwającym niecałe trzy minuty filmie twórcy starali się pokazać postęp technologiczny dokonany za sprawą nowego silnika. Na początek zaprezentowano różnicę w opracowaniu modeli postaci – technologia ma pozwalać nawet na ukazanie brudu pod paznokciami, czy włosów na rękach. Przedstawiono również dbałość o szczegóły w wykonaniu wyposażenia żołnierzy w Call of Duty: Ghosts.

Na screenach modele postaci nie wyglądają już tak dobrze jak w prezentowanym filmie - Call of Duty: Ghosts - czy next-genowy silnik rzeczywiście zachwyca? - wiadomość - 2013-05-23
Na screenach modele postaci nie wyglądają już tak dobrze jak w prezentowanym filmie

Poprawiono też modele psów, które w nadchodzącej odsłonie będą pełniły dość istotną rolę. Lepiej niż w Call of Duty: Modern Warfare 3 wygląda także dżungla, choć warto się zastanowić, czy poziom zaprezentowany w Call of Duty: Ghosts jest rzeczywiście aż tak powalający jak starają się to przedstawić twórcy? Postęp w stosunku do poprzednich części serii oczywiście widać, ale czy taką samą różnicę da się zaobserwować w porównaniu do niektórych konkurencyjnych produkcji bieżącej generacji (np. Crysis 3)?

Przy tym wszystkim należy pamiętać, że większość prezentowanych atrakcji wizualnych z Call of Duty: Ghosts nie pokazano w trakcie właściwej rozgrywki. Prawdziwy poziom oprawy graficznej ocenimy, gdy wokół będzie mnóstwo akcji, efektownych skryptów i wybuchów. Takie momenty pokazano na innym zwiastunie i, patrząc subiektywnie, wyglądało to gorzej od tego co możemy zaobserwować w filmie porównującym możliwości obu silników.

Call of Duty: Ghosts to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin, która ukaże się 5 listopada bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Daty debiutu edycji na PlayStation 4 i Xboksa One pozostaną nieznane prawdopodobnie do czasu potwierdzenia terminów ukazania się tych konsol w sklepach. Call of Duty: Ghosts to pierwsza odsłona cyklu od wielu lat, która będzie korzystać z zupełnie nowego silnika.