Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 stycznia 2021, 11:50

autor: Karol Laska

Fani Peaky Blinders emocjonalnie reagują na wieści o końcu serialu

W związku z ostatnim ogłoszeniem, jakoby 6. sezon Peaky Blinders miał być tym ostatnim, fani zgłaszają głośny sprzeciw i wypominają showrunnerowi serialu, Stevenowi Knightowi, kłamstwo.

W SKRÓCIE:
  1. twórcy Peaky Blinders ogłosili, że ruszyły zdjęcia do ostatniego sezonu serialu;
  2. fani nie są tym faktem zachwyceni i przypominają, że miał jeszcze powstać 7. sezon.

Wczoraj na Filmomaniaku poinformowaliśmy o najświeższych nowinkach w związku z serialem gangsterskim pod tytułem Peaky Blinders. Twórcy ogłosili rozpoczęcie prac produkcyjnych nad 6. sezonem dzieła, a ten z kolei posłuży jako wielki finał serii.

Fani nie są, delikatnie mówiąc, zachwyceni tą wiadomością i mają ku temu powody. Wypominają twórcy serialu, Stevenowi Knightowi, że obiecał kiedyś jeszcze sezon numer 7. Wystarczy cofnąć się do maja 2018 roku i gali rozdania nagród BAFTA TV – wtedy to możemy usłyszeć podobne deklaracje scenarzysty.

Powyższe tweety to też żywy dowód na to, jak wierne grono fanów zdobyło sobie Peaky Blinders. Szkoda jedynie, że internauci nie czytają nieco uważniej ogłoszeń twórców, bo chyba nie zauważyli, iż parokrotnie użyto w nich sformułowania, jakoby koniec serialu nie oznaczał końca uniwersum. Steven Knight zapewnia o powrocie serii w innej formie – całkiem możliwy jest więc serialowy spin-off, pełnometrażowy film albo i nawet gra wideo (jedna już nawet się pojawiła – Peaky Blinders: Mastermind).

Nie wiemy, kiedy Knight i spółka uwiną się z 6. sezonem Peaky Blinders. Należy mieć przede wszystkim nadzieję, że proces produkcyjny przebiegnie bezproblemowo, a pandemiczne komplikacje nie spowodują żadnych większych opóźnień.