Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2010, 12:30

autor: Sarge

Fallout: New Vegas doczekał się już pierwszej łatki. Kolejne w drodze

Podczas gdy gra Fallout: New Vegas nie zdążyła jeszcze ukazać się w Europie (jutro premiera), Amerykanie już teraz skarżą się na sporą ilość błędów programistycznych, jakie znalazły się w tej produkcji. Studio Obsidian Entertainment niestety nie uniknęło problemu większości produkcji z dużym, otwartym światem do eksploracji i w najbliższym czasie czeka nas ściąganie łatek.

Podczas gdy gra Fallout: New Vegas nie zdążyła jeszcze ukazać się w Europie (jutro premiera), Amerykanie już teraz skarżą się na sporą ilość błędów programistycznych, jakie znalazły się w tej produkcji. Studio Obsidian Entertainment niestety nie uniknęło problemu większości produkcji z dużym, otwartym światem do eksploracji i w najbliższym czasie czeka nas ściąganie łatek poprawiających najważniejsze niedoróbki.

Dla posiadaczy wersji pecetowej stosowna aktualizacja została nawet już udostępniona i ściąga się ją automatycznie po uruchomieniu gry. Jak wynika z oświadczenia opublikowanego przez wydawcę (firmę Bethesda Softworks), patch rozwiązuje najważniejsze problemy ze skryptami i niektórymi zadaniami obecnymi w tej produkcji. W tej chwili trwają prace nad przeniesieniem tej samej łatki do wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, a o dacie jej wydania mamy być na bieżąco informowani.

Fallout: New Vegas doczekał się już pierwszej łatki. Kolejne w drodze - ilustracja #1
Taki widok w Fallout: New Vegas nie powinien nas dziwić

Różnego rodzaju błędy w Fallout: New Vegas dotykają przede wszystkim systemu fizyki lub animacji i problemu z aktywowaniem się niektórych skryptów, co wymusza na graczu załadowanie ostatniego zapisu. Jedną z popularnych, wręcz śmiesznych niedoróbek jest obracająca się głowa postaci, z którą rozmawiamy na starcie przygody. Film prezentujący to „zjawisko” możecie obejrzeć między innymi tutaj, choć wrażliwe na spoilery osoby ostrzegamy, że pokazuje on początkowy fragment rozgrywki.

We wtorek na łamach naszego serwisu pojawiła się recenzja tego tytułu. Jeśli nie mieliście jeszcze jej okazji przeczytać, zapraszamy do nadrobienia zaległości. Oprócz wielu zalet tej produkcji zwracamy też uwagę właśnie na liczne niedociągnięcia techniczne, które zaniżają ocenę ogólną. Wszystko wskazuje jednak na to, że fani serii przyzwyczajeni do tego typu błędów już za sprawą trzeciej odsłony, powinni być zadowoleni.

Fallout: New Vegas od jutra znajdziemy także na polskich półkach sklepowych. Rodzimy dystrybutor tego tytułu (firma Cenega) obiecuje tego samego dnia za pośrednictwem Steama udostępnić aktualizację spolszczającą wszystkie napisy czytane przez nas w czasie rozgrywki. Warto dodać, że zlokalizowany produkt otrzymają tylko posiadacze komputerów osobistych. Można go zamówić między innymi w Sklepie GRY-OnLine, gdzie pecetowa wersja jest dostępna za 129.90 złotych, a konsolowe edycje za 209.99 złotych.