Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2018, 10:55

autor: Ender

Fallout 76 – w sieci pojawiły się pierwsze mody do gry

Mimo tego, że do premiery Fallouta 76 pozostało półtora tygodnia, dzięki jego wersji beta w sieci już pojawiły się pierwsze mody do tytułu. Nawet bez braku oficjalnego wsparcia ze strony deweloperów, fanom udało się już bez problemu zmienić tekstury oraz inne drobne elementy. To wzbudza niepokój o potencjalną łatwość stosowania cheatów w grze.

Do czasu premiery Fallouta 76, która wyznaczona została na 14 listopada, zostało półtora tygodnia. Mimo tego, w sieci pojawiły się już pierwsze modyfikacje gry. Wszystko to za sprawą wersji beta gry, która na pecetach została udostępniona 30 października i jest aktywna jedynie w wyznaczonych przez deweloperów godzinach. Pierwsze mody, które w ultraszybkim czasie zostały załadowane do serwisu NexusMods, wprowadzają czysto kosmetyczne zmiany, takie jak możliwość pomalowania włosów postaci na niekonwencjonalne kolory. Podmienimy również niektóre tekstury lub grafikę przedstawiającą mapę świata.

Mody na razie ograniczają się do prostych zmian kosmetycznych - Fallout 76 – w sieci pojawiły się pierwsze mody do gry - wiadomość - 2018-11-04
Mody na razie ograniczają się do prostych zmian kosmetycznych

Warto zaznaczyć, że Bethesda oficjalnie zapowiedziała, iż Fallout 76 otrzyma wsparcie dla modyfikacji dopiero pod koniec przyszłego roku, a korzystać z nich będzie można jedynie na prywatnych serwerach. Jakim więc cudem gracze byli w stanie błyskawicznie znaleźć sposób na edycję plików gry? Odpowiedź na to pytanie znalazł serwis Eurogamer, który skontaktował się z kilkoma moderami. Okazuje się, że fani skorzystali po prostu z narzędzi i edytorów, które stworzone zostały z myślą o Falloucie 4. Jeżeli chodzi o format oraz sposób działania plików konfiguracyjnych, obie gry praktycznie nie różnią się od siebie, co potwierdzają zresztą ostatnie kontrowersje związane z fizyką obiektów w Falloucie 76. W przyszłości gracze mogą spodziewać się także modów podmieniających muzykę lub trójwymiarowe modele. Ze względu na sieciową naturę gry nie powinniśmy oczekiwać jednak kompleksowych modyfikacji mocno ingerujących w świat gry.

  1. Fallout 76 w serwisie NexusMods

Obecność nieoficjalnych modów w grze otwiera także drogę do wszelkiego rodzaju oszustw i nadużyć. Pytani o to moderzy nie wykluczyli, że niedługo usłyszymy hakerach, którzy korzystają z furtek np. odblokowujących dostęp do przedmiotów i broni. Oczywiście na razie mamy do czynienia z wersją beta gry. Nie wiemy wciąż, jak Bethesda odpowie na modyfikacje w pełnej wersji produkcji i czy będzie z nimi walczyć.

Modyfikacje potencjalnie mogą być użyte także do wszelkiego rodzaju oszustw - Fallout 76 – w sieci pojawiły się pierwsze mody do gry - wiadomość - 2018-11-04
Modyfikacje potencjalnie mogą być użyte także do wszelkiego rodzaju oszustw
  1. Fallout 76 niepokoi – karty z perkami, kulawy V.A.T.S. i... emotki-wymioty
  2. Fallout 76 – kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona gry Fallout 76