Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2015, 10:15

autor: Entelarmer

Fallout 4 z możliwością wcześniejszego pobrania

Firma Bethesda Softworks poinformowała, że zamierza pozwolić na wcześniejsze pobranie gry Fallout 4 na wszystkich platformach. Dokładnej daty nie podano, ale gracze otrzymają przynajmniej kilka dni na ściągnięcie wszystkich plików.

Bethesda pozwoli graczom cieszyć się nowym Falloutem już w dniu premiery. - Fallout 4 z możliwością wcześniejszego pobrania - wiadomość - 2015-10-27
Bethesda pozwoli graczom cieszyć się nowym Falloutem już w dniu premiery.

Premiera Fallout 4 zbliża się wielkimi krokami, a zdecydowana większość nabywców chciałaby się zapoznać z tym tytułem już w dniu wydania. Właśnie ich powinna ucieszyć informacja przekazana przez Pete’a Hinesa, wiceprezesa do spraw marketingu w firmie Bethseda Softworks. Jak poinformował on na Twitterze, wydawca umożliwi wcześniejsze pobranie najnowszej odsłony postapokaliptycznej serii na wszystkie platformy, a więc komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Dokładnej daty nie podano, ograniczając się do stwierdzenia, że wspomniana funkcja pojawi się kilka dni przed premierą, wyznaczoną na 10 listopada. Biorąc pod uwagę może nie największy, ale bynajmniej nie mały rozmiar produkcji (28 GB), pozwolenie na wcześniejsze pobranie plików zdaje się jak najbardziej uzasadnione.

Przypomnijmy też, że pudełkowe wydanie pecetowej wersji nadchodzącej i niedawno ozłoconej odsłony serii Fallout nie będzie zawierać wszystkich danych (choć na szczęście na płycie nie znajdzie się wyłącznie instalator Steam, jak miało to miejsce w przypadku Metal Gear Solid V: The Phantom Pain). Część z nich trzeba będzie ściągnąć z Internetu, co twórcy uzasadniają wykorzystaniem płyt DVD, znacznie mniej pojemnych niż konsolowe Blu-ray.