Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2019, 13:25

Fala banów za zduplikowane przedmioty w Fallout 76

Bethesda zdecydowała się na zbanowanie kolejnej grupy użytkowników Fallouta 76. Tym razem ukarano graczy, którzy korzystali z błędu umożliwiającego duplikację przedmiotów. Co najciekawsze, bug ten został naprawiony, jednak za sprawą kolejnych aktualizacji powrócił do gry.

Bethesda po raz kolejny zdecydowała się na blokowanie kont za wykorzystywanie błędów. - Fala banów za zduplikowane przedmioty w Fallout 76 - wiadomość - 2019-02-19
Bethesda po raz kolejny zdecydowała się na blokowanie kont za wykorzystywanie błędów.

Bethesda po raz kolejny robi porządki w Fallout 76. Po aferze z banami wynikającymi z dostaniem się graczy do pokoju deweloperskiego, nadchodzi następna fala blokad kont. Według komunikatu umieszczonego na oficjalnym forum Bethesdy, powodem są duplikaty przedmiotów. W skrócie oznacza to, że zbanowano każde konto, na którym znajdował się przedmiot zdobyty w wyniku działania tego błędu. W tej samej notce Bethesda poinformowała, że blokada zostanie zdjęta dopiero po wydaniu aktualizacji, która usunie usterkę.

Mail, jaki otrzymał od Bethesdy jeden ze zbanowanych użytkowników. (Źródło: Reddit)
Mail, jaki otrzymał od Bethesdy jeden ze zbanowanych użytkowników. (Źródło: Reddit)

Proceder kopiowania przedmiotów w ekwipunku miał miejsce w produkcji od czasu jej premiery. W efekcie w grze występowało więcej sztuk danej rzeczy niż przewidzieli twórcy. W zeszły czwartek nastąpiła przerwa techniczna, w czasie której z gry zostały usunięte wszystkie pozyskane w ten sposób przedmioty oraz poprawiono działanie serwerów. Przy okazji Bethesda zdecydowała się ukarać każdego, kto skorzystał z tak zdobytego wyposażenia. Sam błąd nie został jednak naprawiony. Nadal można więc duplikować ekwipunek. Co ciekawe, bug ten usunięto wcześniej. Powrócił jednak przy okazji kolejnej aktualizacji.

Przypomnieć warto, że za Fallout 76 od momentu premiery ciągnie się coraz dłuższa lista upokorzeń. Gra otrzymała bardzo niskie oceny recenzentów i społeczności. Było to konsekwencją fatalnego stanu technicznego w chwili debiutu. Brak postępów w naprawie licznych błędów oraz kontrowersje związane między innymi z wyciekiem danych klientów przełożyły się także na fatalną sprzedaż produkcji. Za naszą zachodnią granicą Fallouta 76 można kupić w zestawie z używanym padem lub dyskiem twardym. Natomiast w Polsce dodawany był on do… nakładek na gałki analogowe pada.