Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 11:51

autor: Sarge

F.3.A.R. opóźniony do 2011 roku

Firma Warner Bros Interactive poinformowała o przesunięciu daty premiery gry F.3.A.R. – trzeciej części popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin łączących elementy horroru z czystą akcją.

Firma Warner Bros Interactive poinformowała o przesunięciu daty premiery gry F.3.A.R. – trzeciej części popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin łączących elementy horroru z czystą akcją.

Tą przykrą wiadomością podzieliła się z nami jedna z osób reprezentujących wydawcę. Ogłosiła ona, że od tej pory F.3.A.R. możemy się spodziewać dopiero w przyszłym roku. Niestety nie podano bardziej konkretnej daty, trudno więc powiedzieć czy tytuł ten pojawi się na półkach sklepowych już na początku 2011 roku, czy też gdzieś w drugiej jego połowie.

F.3.A.R. opóźniony do 2011 roku - ilustracja #1

Zamieszanie z planowanym wydaniem gry rozpoczęło się od nowego terminu podanego na stronach wielu sklepów internetowych. Stosowną aktualizację naniósł między innymi Gamestop, który twierdzi, że pełna wersja stanie się dostępna 1 kwietnia 2011 roku. Trudno powiedzieć, na ile wiarygodna jest to informacja. Pozwala ona jednak zachować nadzieję, że trzeciej odsłony serii F.E.A.R. doczekamy się gdzieś w pierwszej połowie przyszłego roku, a nie później.

Przypomnijmy, że produkcja dewelopera Day 1 Studios (który zastąpił Monolith Games) została oficjalnie zapowiedziana w kwietniu i początkowo spodziewano się jej już tej jesieni. Można było mieć wtedy poważne wątpliwości, czy uda się ją wydać w tak krótkim czasie od pierwszego ujawnienia. Okazuje się, że były to całkiem racjonalne obawy i twórcy rzeczywiście potrzebują więcej czasu na skończenie swojego dzieła.

Pierwszy raz w historii serii kampanię będziemy mogli przejść w trybie kooperacji. Do wyboru dostaniemy dwie postacie, a u każdej z nich będą dominowały inne umiejętności. Point Man jest wyszkolonym żołnierzem i dysponuje przede wszystkim pokaźnym zestawem broni, z kolei Paxton Fettel posiada specjalne zdolności kinetyczne. Kilka dni temu udostępniono też nowy zwiastun F.3.A.R. pokazujący właśnie dwóch wspomnianych protagonistów – możecie go obejrzeć korzystając z poniższego linka.