Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2014, 18:21

EverQuest oraz EverQuest II otrzymają nowe rozszerzenia

EverQuest oraz EverQuest II, a więc jedne z najstarszych funkcjonujących do dziś MMO na rynku, otrzymają nowe dodatki, które są odpowiednio 21 i 11 rozszerzeniem w ich historii. Add-ony zwiększą maksymalny poziom postaci, zaoferują nowe lokacje oraz szereg innych nowości.

Jak informowaliśmy w marcu, EverQuest, a więc jedna z pierwszych i najważniejszych produkcji MMORPG w historii branży, obchodzi w tym roku swoje 15 urodziny. Trudno nie wyjść z podziwu dla tytułu, który od lat jest regularnie rozbudowywany o nowe elementy oraz przygody (ostatni duży add-on zostały wydany w ubiegłym roku) i pomimo ostrej konkurencji wciąż posiada wierną rzeszę fanów. Twórcy produkcji zapowiedzieli właśnie 21 (!) dodatek dla gry, który zatytułowany jest The Darkened Sea. Rozszerzenie zadebiutuje 11 listopada tego roku. Dwa tygodnie wcześniej dostęp do niego otrzymają posiadacze abonamentu SOE All-Access. The Darkened Sea wprowadzi osiem nowych lokacji (Arx Mentis, Caverns of Endless Song, Combine Dredge, Thuliasaur Island, Tempest Temple and Degmar, The Lost Castle), które zamieszkują wcześniej niewidziane potwory, w tym krwiożercze dinozaury. Gracze będą mogli także po raz pierwszy osiągnąć 105 poziom doświadczenia postaci.

Dinozaury będą jednymi z nowych przeciwników w EverQueście

Wydany w 2004 roku EverQuest II również otrzyma dodatek, który uświetni z kolei 10 rocznicę istnienia gry. 11 rozszerzenie dla produkcji, które zatytułowane zostało Altar of Malice, zaoferuje graczom szereg nowości. Pierwszą z nich jest Areakyn, a więc kolejna grywalna rasa postaci, która wyróżnia się swoim wyglądem zewnętrznym (skrzydła, łuskowata skóra, rogi itd.). Poza tym, otrzymamy kilkanaście nowych lokacji i podziemi, przeznaczonych dla wysokopoziomowych graczy oraz rajdów. Do setnego poziomu zostanie zwiększony także maksymalny limit zdobywanego doświadczenia. Altar of Malice zadebiutuje 11 listopada tego roku.

Nowa grywalna rasa w EverQuest II

Zarówno EverQuest jak i EverQuest II funkcjonują obecnie w modelu płatności free-to-play, który wspierany jest mikropłatnościami. Obecnie część zespołu deweloperskiego odpowiedzialnego za obie gry pracuje w pocie czoła nad kolejnymi tytułami z serii EverquestLandmark i EverQuest: Next. Pierwszy z nich jest swoistym eksperymentem oraz testem nowego silnika graficznego i sprowadza się przede wszystkim do tworzenia różnorakiej zawartości w otwartym świecie gry. Stworzonymi przez siebie poziomami możemy następnie dzielić się z innymi graczami. Drugi będzie pełnoprawnym MMO, które trafi na PC oraz konsolę PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry EverQuest
  2. Oficjalna strona gry EverQuest II