Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release CDP.pl Press Release 23 września 2014, 16:35

Europejskie kwalifikacje na Blizzcon 2014

Najlepsi gracze w Hearthstone™, World of Warcraft® oraz StarCrafta® II z całej Europy zmierzą się już wkrótce podczas imprezy DreamHack Stockholm.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Wraz z Blizzard Entertainment i zastępami graczy z całego świata poczuj wielkie e-sportowe emocje podczas turniejów kwalifikacyjnych w Hearthstone™: Heroes of Warcraft™, World of Warcraft® oraz StarCraft® II, które zostaną rozegrane w dniach 26-27 września w stolicy Szwecji w ramach imprezy DreamHack Stockholm. Najlepsi zawodnicy z całej Europy staną do walki o chwałę, honor oraz awans do finałów na BlizzConie!

Odbywająca się w szwedzkiej arenie narodowej Ericsson Globe impreza DreamHack Stockholm to największe święto fanów e-sportowych zmagań spod sztandaru Blizzarda w roku 2014. Oprócz regionalnego turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata w Hearthstone oraz turnieju World of Warcraft Arena odbędą się również rozgrywki DreamHack Open w StarCrafta II. Zawodnicy reprezentujący m.in. Francję, Niemcy, Wielką Brytanię czy Szwecję położą na szali swoje umiejętności oraz reputację, by zawalczyć o miejsce w ścisłej światowej czołówce.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Wśród tysięcy uczestników imprezy znajdzie się szesnastka najlepszych w Europie graczy w Hearthstone – niezwykle popularną cyfrową karciankę Blizzarda, której premiera miała miejsce w tym roku – wyłoniona w otwartym, internetowym turnieju kwalifikacyjnym. Tegoroczne europejskie kwalifikacje w Hearthstone zostaną rozegrane na żywo, na scenie Ericsson Globe. Poznamy wówczas czwórkę reprezentantów naszego kontynentu, którzy udadzą się w dniach 7-8 listopada do Anaheim w Kalifornii, by wziąć udział w rozgrywanych na BlizzConie finałach mistrzostw świata w Hearthstone, gdzie łączna pula nagród wyniesie 250 000 dolarów, a zwycięzca zabierze do domu kwotę 100 000 dolarów!

World of Warcraft

Osiem zespołów 3 na 3 walczących na Arenie World of Warcraft dowiodło swojej waleczności w internetowych kwalifikacjach – teraz zaś staną ze sobą twarzą w twarz na oczach wielotysięcznego tłumu fanów. Tylko trzy najlepsze drużyny wyłonione podczas DreamHack Stockholm zostaną zaproszone do udziału w BlizzConie 2014.

StarCraft II

Fani e-sportu z całego świata niecierpliwie oczekują również na rozgrywki DreamHack Open 2014, gdzie śmietanka graczy w StarCrafta II – w tym ToD, Golden, Hyun oraz PiG – stanie do boju o nagrody, których łączna pula wyniesie 25 000 dolarów. Jest o co walczyć, ponieważ do zdobycia są punkty WCS oraz miejsca w finale mistrzostw świata w StarCrafta II na BlizzConie – możemy się więc przygotować na wielkie e-sportowe widowisko na najwyższym poziomie.

Bilety na DreamHack Stockholm 2014, który odbędzie się w dniach 26-27 września, są już w sprzedaży. Więcej informacji dotyczących imprezy, jak również transmisje na żywo w czasie jej trwania, znaleźć można pod adresem: http://www.dreamhack.se/stockholm14.