Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2014, 18:24

autor: Góral

Counter-Strike Nexon: Zombies dostępne w ramach otwartej bety

Sieciowa strzelanka free-to-play Counter-Strike Nexon: Zombies od firmy Nexon zadebiutowała w ramach otwartej bety w sklepie Steam. Pełna wersja produkcji ukaże się na komputerach PC w przyszłym miesiącu.

W sklepie Steam udostępniono wersję beta zapowiedzianej na początku sierpnia gry Counter-Strike Nexon: Zombies. Tytuł jest kolejną odsłoną popularnej serii strzelanek Counter-Strike, jednak w odróżnieniu od pozostałych części, w tym przypadku walczymy nie tylko z ludźmi, ale także z zombie. Produkcja rozprowadzana jest za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play i pozostanie w fazie bety do października, kiedy to światło dzienne ujrzy pełna wersja. Celem krótkich testów jest przekazanie deweloperom cennych wskazówek, które sprawią, że finalny produkt będzie po prostu lepszy.

„Jak zwykle opinie graczy mają kluczowe znaczenie w tworzeniu gier. Chcemy wiedzieć, które bronie sprawiają graczom najwięcej frajdy, które tryby gry dostarczają najwięcej zabawy i jakie przyszłe zmiany chcieliby oni zobaczyć w Counter Strike Nexon: Zombies” - powiedział Paul Lee, producent wykonawczy w firmie Nexon Europe.

Counter-Strike Nexon: Zombies dostępne w ramach otwartej bety - ilustracja #1
Counter-Strike Nexon: Zombies w skrócie:
  • Gatunek: sieciowy FPS
  • Deweloper: Nexon
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: otwarta beta dostępna od dziś, pełna wersja ukaże się w październiku bieżącego roku

Przy okazji opublikowano nowy zwiastun, prezentujący w kilkanaście sekund sedno rozgrywki, czyli walkę z nieumarłymi. Przypominam również, że w produkcji znajdują się także tryby przeznaczone dla miłośników klasycznego Counter-Stike’a (ratowanie zakładników, rozbrajanie bomb) oraz szereg innych, mniej lub bardziej zwariowanych opcji, w tym chociażby zabawa o nazwie Piłka Nożna.

Counter-Strike Nexon: Zombies może się pochwalić także sporą liczbą map, których jest ponad pięćdziesiąt. Deweloperzy zatroszczyli się o zupełnie nowe lokacje, jak i te znane z wcześniejszych odsłon serii. Całości dopełnia obfity arsenał broni oraz dostępnych postaci, a dodatkowo wszystko to zostało udostępnione w języku polskim.