Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2014, 10:51

Etherium – pierwszy zwiastun RTS-a w realiach science-fiction

Francuskie, niezależne studio Tindalos Interactive wypuściło pierwszy zwiastun gry Etherium, czyli RTS-a w klimacie science-fiction. Tytuł ukaże się na komputery PC jeszcze w tym roku.

ETHERIUM SKRÓCIE:
  • Gra typu RTS w realiach science-fiction.
  • Za produkcję odpowiada niezależne francuskie studio Tindalos Interactive.
  • Tytuł właśnie otrzymał pierwszy zwiastun.

Niezależne, francuskie studio Tindalos Interactive wypuściło właśnie pierwszy zwiastun swojej najnowszej gry. Etherium, bo o tym tytule mowa, będzie RTS-em w realiach science-fiction, w którym gracz wybierze jedno z trzech walczących ze sobą imperiów i dowodząc jego siłami wyruszy na podbój pewnej planety oraz jej księżyców. Ten konkretny region jest źródłem rzadkiego i cennego surowca, tytułowego Etherium. Interesującą cechą produkcji ma być poważny wpływ pogody na sposób prowadzenia działań wojennych – burza piaskowa pozwoli niepostrzeżenie zbliżyć się do wojsk wroga, a po skutej lodem rzece mogą przejechać nawet czołgi. Choć akcja zwiastuna odbywa się na pustyni, to w grze znajdą się zarówno planety o klimacie arktycznym, jak i morskim.

W krótkim materiale filmowym możemy zobaczyć pustynne miasto, oblężone przez futurystyczne czołgi i maszyny kroczące. Klimatem zwiastun wywołuje skojarzenia z Diuną – zarówno z powieściami Franka Herberta, jak i powstałą na ich motywach serią klasycznych gier typu RTS. Oprawa graficzna pokazana w filmiku nie jest szczególnie imponująca, ale trzeba pamiętać, że studio Tindalos Interactive jest niewielkie, a gra ciągle znajduje się w produkcji.

Według wstępnych informacji, premiery Etherium należy się spodziewać w czerwcu 2014 roku. Gra ukaże się na komputerach PC.

Etherium – pierwszy zwiastun RTS-a w realiach science-fiction - ilustracja #1Diuna (w oryg. Dune) to jedna z najpopularniejszych książek science-fiction wszechczasów. Powieść napisana przez Franka Herberta, a opublikowana w 1965 roku, otrzymała m.in. prestiżowe nagrody Hugo i Nebula. Akcja książki, rozpoczynającej niezwykle popularną sagę zatytułowaną Kroniki Diuny, odbywa się na pustynnej planecie Arrakis, zwanej Diuną, jedynym źródle najcenniejszej w galaktyce substancji – narkotyku umożliwiającego jasnowidzenie. Powieści Franka Herberta inspirowały do adaptacji zarówno twórców filmowych, jak i producentów gier komputerowych.