Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 grudnia 2012, 11:53

autor: Hed

Epic Games traci prezesa

Mike Capps zrezygnował z posady prezesa firmy Epic Games, aby skoncentrować się na rodzinie. To kolejna tak duża zmiana kadrowa w strukturach producenta znanego z serii Gears of War. Wcześniej z pracy zrezygnował Cliff Bleszinski.

Mike Capps rezygnuje z posady prezesa firmy Epic Games. - Epic Games traci prezesa - wiadomość - 2012-12-05
Mike Capps rezygnuje z posady prezesa firmy Epic Games.

Mike Capps ogłosił, że rezygnuje z posady prezesa firmy Epic Games. Producent wyjaśnił, że spodziewa się dziecka i zamierza pobyć w domu, aby poświęcić się roli ojca. W nadchodzących miesiącach Capps nie planuje żadnych poważniejszych projektów branżowych – skoncentruje się raczej na nauczaniu, pisaniu i być może pracy charytatywnej. Mimo swojej decyzji, producent związany z Epic Games od ponad 10 lat pozostanie konsultantem firmy w jej radzie nadzorczej.

Capps ujawnił informację o swoim odejściu na stronie firmy, gdzie podziękował współpracownikom i wyraził przekonanie, że Epic Games poradzi sobie świetnie bez niego. „Po dekadzie, jaką poświęciłem Epicowi i mając na uwadze to jak wielu mam tu przyjaciół, nie da się tak po prostu odejść” – napisał były prezes. Capps zapewnił, że nadal będzie okazjonalnie uczestniczył w życiu producenta i zrobi wszystko, co w jego mocy, aby osiągał on dalsze sukcesy.

To nie pierwsze tak poważne zmiany kadrowe w Epic Games w ostatnich miesiącach. Najpierw firmę opuścił Rod Fergusson, producent Gears of War, który przeszedł do studia Irrational. Parę tygodni temu swoje odejście ogłosił Cliff Bleszinski, jeden z bardziej znanych współczesnych amerykańskich deweloperów. Rewolucję przeżył także polski oddział producenta, czyli People Can Fly, który opuścili jego założyciele - Adrian Chmielarz, Andrzej Poznański oraz Michał Kosieradzki.

Epic Games traci prezesa - ilustracja #3Mike Capps pracował w firmie Epic Games od ponad 10 lat i uczestniczył w produkcji takich tytułów jak Unreal Tournament III, czy chociażby Gears of War 3. Wcześniej deweloper wykładał na uniwersytecie Naval Postgraduate School, gdzie specjalizował się między innymi w temacie grafiki komputerowej. Jednym z jego pierwszych poważnych projektów była gra America’s Army, przygotowana na zlecenie amerykańskiej armii.

  1. Mike Capps ogłasza swoje odejście