Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2020, 10:00

autor: Entelarmer

Epic Games Store wprowadza pierwsze osiągnięcia

Firma Epic Games poinformowała o wprowadzeniu osiągnięć z gier do Epic Games Store. Dotyczy to tylko niektórych produkcji, a sam system będzie jeszcze usprawniany.

Epic Games Store wprowadza pierwsze osiągnięcia - ilustracja #1
Sklep Epic Games zaczyna wprowadzać osiągnięcia.

Epic Games Store zyskało popularność darmowymi grami, ale nawet najwięksi optymiści muszą przyznać, że pod względem funkcjonalności platformie daleko do konkurencji. Oczywiście Epic Games od dawna zapowiadał rozwój sklepu. Na przykład we wrześniu otrzymaliśmy rozmaite poprawki (niestety, dość skromne), obejmujące m.in. kolekcję gier oraz łatek. Teraz firma testuje kolejną nowinkę: system osiągnięć. Jak podano na Twitterze, „acziki” są już dostępne w niektórych grach, wliczając w to ARK: Survival Evolved.

Epic Games zaznaczyło, że na razie zaimplementowano wczesną wersję systemu, a więc w przyszłości powinniśmy się spodziewać rozmaitych usprawnień. O ubogości obecnej wersji świadczy chociażby fakt, że na stronie gier w Epic Games Store nie ma żadnej wzmianki o obecności osiągnięć, tak jak ma to miejsce na Steamie. Niestety, Epic Games wciąż nie podaje dokładnych terminów wprowadzania usprawnień platformy. Firma zrezygnowała z tego prawie rok temu na rzecz ogólnego podziału na najbliższe modyfikacje oraz te, które zaplanowano na dalszą przyszłość. Nie wiemy więc, kiedy osiągnięcia będą powszechnie dostępne dla gier w Epic Games Store.