Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2020, 10:24

STALKER 2 - ray tracing i 120 FPS-ów na Xbox Series X

Dowiedzieliśmy się, że S.T.A.L.K.E.R. 2 wykorzysta ray tracing. Ponadto twórcy obiecują do 120 klatek na sekundę na konsoli Xbox Series X.

STALKER 2 - ray tracing i 120 FPS-ów na Xbox Series X - ilustracja #1
Gra zapowiada się imponująco pod względem technicznym.

Poznaliśmy garść nowych konkretów odnośnie S.T.A.L.K.E.R. 2. Dowiedzieliśmy się, że gra wykorzysta technikę ray tracingu. Ponadto na konsoli Xbox Series X ma zaoferować do 120 klatek na sekundę oraz wsparcie dla rozdzielczości 4K. Możemy też spodziewać się błyskawicznych loadingów dzięki dyskowi SSD. Wszystkie te informacje ujawniono aktualizując profil produkcji na oficjalnej stronie marki Xbox. Możemy jednak spokojnie założyć, że ray tracing dostępny będzie również na PC.

Zwiastun gry pokazano niedawno podczas prezentacji Xbox Games Showcase. Niestety był to tylko tzw. „target render”, czyli prerenderowany filmik, który prezentuje jednak grafikę oraz klimat, w jaki celują twórcy. Wciąż nie wiemy więc, jak produkcja będzie prezentowała się w akcji.

Przypomnijmy, że po publikacji trailera autorzy ujawnili trochę konkretów odnośnie rozgrywki. Gra zaoferuje jeden otwarty świat, rozmiarami przebijający wszystko, co oferowały wcześniejsze odsłony. Wydarzeniami w nim będzie rządził system A-Life 2.0, dzięki któremu Zona ma podlegać nieustannym zmianom, a w każdym momencie będzie się w niej działo „mnóstwo rzeczy, nawet jeśli gracz nie będzie ich naocznym świadkiem”.

S.T.A.L.K.E.R. 2 zmierza na pecety oraz Xboksa Series X. Gra ma być w momencie premiery „konsolowym exclusive’em na XSX”. Oznacza to najpewniej, że doczeka się wersji na PlayStation 5, ale użytkownicy tej platformy sprzętowej będą musieli poczekać dłużej .

Nie powinniśmy spodziewać się szybkiej premiery gry. Do niedawna w oficjalnych materiałach była mowa o 2021 roku, ale teraz autorzy mówią, że na razie nie są w stanie podać żadnego konkretnego terminu. Możemy zatem spodziewać się, że poczekamy przynajmniej do 2022 r.

  1. Oficjalna strona internetowa gry S.T.A.L.K.E.R. 2