Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2012, 14:00

End of Nations – rozdajemy klucze do bety MMORTS-a autorów Star Wars: Empire at War

Rozpoczynamy rozdawanie kluczy do bety End of Nations. Pozwolą Wam one sprawdzić jak prezentuje się MMORTS studia Petroglyph. Poznaliśmy też szczegóły sprzedawanej w preorderze specjalnej Edycji Założycielkiej.

End of Nations – rozdajemy klucze do bety MMORTS-a autorów Star Wars: Empire at War - ilustracja #1

Jak dotąd gatunek MMO zdominowany był przez gry RPG. Sytuację tę chce zmienić strategia End of Nations autorstwa studia Petroglyph. Twórcy zaplanowali trzy krótkie zamknięte bety, a my rozdajemy klucze do pierwszej z nich. Zainteresowani powinni się udać na poświęconą temu wydarzeniu stronę na naszym serwisie:

  1. Przetestuj End of Nations! - rozdajemy klucze do beta testów

Testy odbędą się w dniach od 20 lipca (start o godzinie 6:01 nad ranem) do 23 lipca (koniec o godzinie 5:59 nad ranem).. W ich trakcie dołączycie do globalnego konfliktu i otrzymacie okazję wzięcia udziału zarówno w małych potyczkach, jak i olbrzymich bitwach.

End of Nations wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Jednocześnie jednak autorzy oferują możliwość zakupienia w preorderze Edycji Założycielskiej (ang. Founders Edition) w cenie 29,99 dolarów, czyli około 100 złotych. Jej nabywcy będą mieli zagwarantowane uczestnictwo we wszystkich testach i wcześniejszy dostęp do otwartej bety. Ponadto czeka na nich sporo bonusów, w tym dwumiesięczny status VIP, a wraz z nim:

  • 1000 kredytów do wydania w grze,
  • zwiększenie o 50% liczby zdobywanych punktów doświadczenia w pierwszych 60 meczach,
  • 30% zniżka na zakupy w wirtualnym sklepiku,
  • zwiększenie wartości przedmiotów wygranych w bitwach.

Posiadacze Edycji Założycielskiej dostaną też m.in. zestaw specjalnych skórek oraz dodatkowy slot na dowódcę.

  1. End of Nations - strona oficjalna gry

End of Nations – rozdajemy klucze do bety MMORTS-a autorów Star Wars: Empire at War - ilustracja #2 End of Nations to strategia czasu rzeczywistego rozgrywana w skali MMO. W przeciwieństwie do większości tego typu produkcji, gra zaoferuje pełnoprawną kampanię. Będziemy mogli ją przejść sami lub w kooperacji z przyjaciółmi. Prawdziwym sercem tego tytułu będzie jednak tryb rywalizacji, w którym powalczymy o kontrolę nad światem.

Opracowaniem projektu zajmuje się zespół Petroglyph, mający na koncie m.in. Star Wars: Empire at War oraz Universe at War: Earth Assault. Zatrudnieni w nim ludzie to prawdziwi weterani gatunku RTS, którzy wcześniej pracowali w studiu Westwood przy takich klasykach jak Dune II czy Command & Conquer.