Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2021, 13:57

autor: hexx0

Mroczne postapokaliptyczne RPG Encased wreszcie z datą premiery

Poznaliśmy datę premiery Encased, czyli postapokaliptycznej gry RPG inspirowanej klasyką gatunku. Tytuł zadebiutuje na Steamie i na platformie GOG.com na początku września.

Studio Dark Crystal Games podało konkretną datę premiery gry Encased, która od prawie dwóch lat znajduje się we wczesnym dostępie na Steamie. Wersja 1.0 postapokaliptycznego RPG, wzorowanego na klasyce gatunku takiej jak Fallout, Planescape Torment czy Baldur’s Gate, ukaże się 7 września na platformie Valve i na GOG.com. Poniżej możecie rzucić okiem na świeżą grafikę udostępnioną przez twórców.

Mroczne postapokaliptyczne RPG Encased wreszcie z datą premiery - ilustracja #1
Źródło: Dark Crystal Games/Steam.

Inspiracją do powstania Encased – podobnie jak serii S.T.A.L.K.E.R. – była powieść Piknik na skraju drogi Arkadija i Borisa Strugackich. W grze przeniesiemy się do alternatywnej wersji roku 1976, w której przyjdzie nam eksplorować tajemniczą konstrukcję zwaną Kopułą. Niczym za magiczną barierę w pierwszym Gothicu możemy do niej wejść, ale nie da się jej opuścić. Analogicznie jak w produkcji Piranha Bytes, będziemy musieli znaleźć swoje miejsce w zamkniętym, podzielonym na frakcje świecie. Ugrupowań będzie pięć, a z ich członków zrekrutujemy towarzyszy do naszej drużyny. Celem zabawy ma być odkrywanie sekretów Kopuły na zlecenie korporacji C.R.O.N.U.S.

Twórcy chwalą się, że względem zawartości dostępnej w ramach early accessu dodadzą wiele nowych zadań głównych i pobocznych – w tym całe rozdziały kampanii fabularnej – oraz nieobecnych wcześniej lokacji, broni i artefaktów. Ponadto w wersji 1.0 pojawią się ulepszone systemy walki i skradania, które umożliwią dostosowanie zabawy do własnych upodobań. Encased zaoferuje także kilka różnych zakończeń, co w połączeniu z rozmaitymi sposobami na osiągnięcie celu w poszczególnych zadaniach powinno zachęcić graczy do wielokrotnego przechodzenia tytułu.

Encased będzie dostępne wyłącznie na PC. Z naszymi wrażeniami z wczesnego dostępu możecie zapoznać się pod poniższym linkiem.