Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2014, 09:59

autor: Góral

Elite: Dangerous - standardowa beta rozpocznie się 29 lipca

Twórcy ze studia Frontier Developments ujawnili, ze 29 lipca space-sim Elite: Dangerous wejdzie w fazę standardowych beta testów. Dostęp do nich otrzymają osoby, który wykupią pakiet za 60 euro. Jednocześnie zdradzono, że w ten sam dzień ze sprzedaży zostanie wycofany Lifetime Expansion Pack gwarantujący dostęp do nadchodzących rozszerzeń.

Studio Frontier Developments poinformowało, że standardowa beta space-sima Elite: Dangerous rozpocznie się 29 lipca. Oznacza to mniej więcej tyle, że by dołączyć do zabawy nie trzeba będzie już wydawać 120 euro (około 500 zł), lecz „tylko” połowę tej kwoty, czyli 60 euro (około 250 zł). Naturalnie zainteresowani w dalszym ciągu mogą nabyć droższy zestaw i już dziś wziąć udział w zamkniętych testach. Jednocześnie należy pamiętać, że wydając więcej pieniędzy zaklepujemy sobie dostęp, nie tylko do Bety Premium, ale także do wszystkich najważniejszych rozszerzeń, które ukażą się w przyszłości. W przypadku Elite: Dangerous za 60 euro otrzymamy tylko wejściówkę do nadchodzącej bety i pełną wersję gry po premierze. Wszystkie wydania produkcji znajdziecie w jej oficjalnym sklepie.

Elite: Dangerous to czwarta odsłona serii Elite. - Elite: Dangerous - standardowa beta rozpocznie się 29 lipca - wiadomość - 2014-06-28
Elite: Dangerous to czwarta odsłona serii Elite.
Elite: Dangerous w skrócie:
  • Gatunek: kosmiczny symulator
  • Deweloper: studio Frontier Developments
  • Premiera: obecnie istnieje możliwość zabawy w becie premium, a 29 lipca rozpoczną się standardowe testy, do których dostęp uzyskuje się, wykupując pakiet o wartości przynajmniej 60 euro. Premiera pełnej wersji odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku

Jednocześnie warto zaznaczyć, że jeżeli zdecydujecie się na tańszą wersję, ale będziecie chcieli mieć dostęp do nadchodzących rozszerzeń, to warto od razu kupić Lifetime Expansion Pack (40 euro – około 166 zł), gdyż zostanie on wycofany ze sprzedaży w dniu startu standardowej bety. W związku z tym duże dodatki trzeba będzie kupować osobno, ponosząc większe koszty.

Wśród planowanych rozszerzeń twórcy wymieniają m.in. walki z innymi graczami w wewnętrznych obszarach gwiezdnych portów, dostęp do szczegółowo wykonanych powierzchni planetarnych, czy też lądowanie i zwiedzanie skalistych planet, księżyców i asteroid.

Elite: Dangerous to kolejna odsłona serii kosmicznych symulatorów, tworzona pod wodzą słynnego dewelopera Davida Brabena. Tytuł umożliwi zwiedzanie ogromnych połaci przestrzeni kosmicznych, toczenie walk, handlowanie, itd. Pełna wersja produkcji ukaże się na komputerach PC najpewniej pod koniec bieżącego roku.