Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2015, 14:35

autor: Adrian Werner

Elite: Dangerous - klucze Steam otrzymają wszyscy posiadacze gry

Studio Frontier Developments poinformowało, że wkrótce wszyscy posiadacze Elite: Dangerous otrzymają kody pozwalające aktywować grę w usłudze Steam. Ponadto twórcy kończą pracę nad nową aktualizacją, która wprowadzi do galaktyki rywalizację między frakcjami.

Elite: Dangerous - klucze Steam otrzymają wszyscy posiadacze gry - ilustracja #1

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które kupiły symulator kosmiczny Elite: Dangerous wkrótce po premierze, czyli w okresie, gdy gra nie była dostępna w usłudze Steam. Twórcy właśnie ogłosili, że wszyscy ci graczy, w tym fani, którzy wsparli Kickstartera, otrzymają wkrótce kody umożliwiające aktywację produkcji w serwisie firmy Valve. Autorzy wykorzystują swoje własne rozwiązania multiplayer, ale deweloperzy pracują nad tym, aby klient Steam integrował się z systemem kont na ich serwerach. Klucze będzie można wygenerować 28 maja.

Ponadto twórcy powoli kończą prace nad nowym patchem z systemem Powerplay, który ma zapewnić graczom znacznie więcej aktywności w wirtualnej galaktyce. Osiągnięte to zostanie poprzez wprowadzenie tzw. Potęg. Co prawda, świat gry od dawna zamieszkiwały różnorodne frakcje, ale ich wpływ na realia ograniczał się do podatków i tekstów opisujących tło fabularne. Aktualizacja to zmieni i po dołączeniu do frakcji gracze będą brali aktywny udział w działaniach organizacji. Ponadto każda taka grupa otrzyma wyposażoną we własna biografię i osobowość postać niezależną będącą jej przedstawicielem.

Elite: Dangerous - klucze Steam otrzymają wszyscy posiadacze gry - ilustracja #2

Równie pełne detali mają być same frakcje. Posiadać one będą unikalne historie, poglądy, kontakty oraz strefy wpływów w uniwersum, a nasze sukcesy lub porażki w istotny sposób wpłyną na ich pozycje we wszechświecie Ponadto Potęgi zaoferują także sporo okazji do poszerzenia wiedzy na temat świata gry.

Z tym wszystkim zintegrowana zostanie nowa warstwa strategiczna, przypominająca odrobinę planszówkę rozgrywaną na masywna skalę. Za jej pomocą frakcje będą konkurowały ze sobą o wpływy w galaktyce i kluczową rolę w rywalizacji odegrają takie elementy jak zapewnianie sobie bezpiecznych linii zaopatrzenia. Jednocześnie uczestnictwo w wojnie między frakcjami będzie całkowicie opcjonalne, a wieloma z planowanych ulepszeń nacieszą się także osoby preferujące samotną zabawę.

Wersja beta patcha zostanie udostępniona 20 maja tego roku. Termin premiery pełnej wersji aktualizacji zależeć będzie oczywiście od przebieg testów.

  1. Recenzja gry Elite: Dangerous - w kosmosie nikt nie usłyszy Twojego marudzenia
  2. Oficjalna strona gry Elite: Dangerous