Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2011, 11:10

autor: Sarge

Elitarny samochód w grze Need for Speed World za 100 dolarów

Firma Electronic Arts udostępniła fanom gry Need for Speed World samochód Koenigsegg CCX „Elite” Edition za absurdalną sumę 100 dolarów. Do 21 grudnia obowiązuje „promocyjna” cena w wysokości 75 dolarów.

Firma Electronic Arts zadziwiła fanów gry Need for Speed World bardzo śmiałym posunięciem. Wśród cyfrowej zawartości sprzedawanej na zasadach mikropłatności, wydawca udostępnił samochód kosztujący 100 dolarów (ok. 350 złotych bez podatku VAT).

Wprawdzie do 21 grudnia DLC jest o 25% tańsze i obecnie kosztuje 75 dolarów (ok. 262 złotych bez podatku VAT), ale wciąż jest to ogromna kwota, która wzbudza pewien niesmak. Uiszczając opłatę, gracz otrzyma samochód Koenigsegg CCX „Elite” Edition – możecie go obejrzeć na poniższym zdjęciu.

Elitarny samochód w grze Need for Speed World za 100 dolarów - ilustracja #1

Twórcy najwyraźniej liczą w ten sposób na łatwy zarobek i co najciekawsze, wcale nie są na straconej pozycji. Wystarczy przypomnieć znany przypadek gry przeglądarkowej DarkOrbit. Jej autorzy udostępnili wyjątkowo rzadki przedmiot za 1000 euro i znaleźli 2000 chętnych, co pozwoliło im zarobić 2 miliony euro w zaledwie cztery dni. Pokazuje to, że gracze potrafią zapłacić astronomiczną sumę za wirtualne dobra w ulubionej produkcji.

Need for Speed World to sieciowa wersja popularnej serii wyścigów, która od września 2010 roku (nieco ponad miesiąc od premiery) przeszła na model free-to-play. Oznacza to, że rozgrywka jest możliwa w ograniczonym stopniu zupełnie za darmo, ale chcąc wykorzystać wszystkie możliwości powinniśmy skorzystać z systemu mikropłatności. Pół roku temu twórcy poinformowali, że liczba zarejestrowanych w grze użytkowników przekroczyła 5 milionów.