Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2021, 11:25

autor: Czaruś

EA nie przyznaje się do KOTOR Remake

Wychodzi na to, że studio BioWare, twórcy oryginalnej gry KotOR, oraz EA nie mają nic wspólnego z remakiem (a przynajmniej się do tego nie przyznają). Na to wskazuje oficjalne stanowisko firmy.

W SKRÓCIE

  1. Dziennikarz i prezenter growy Geoff Keighley zapytał BioWare i EA, czy są zaangażowani w produkcję KotOR Remake.
  2. Reprezentantka EA odpowiedziała w dość zawiły sposób, unikając tematu.
  3. Z treści wiadomości można jednak wywnioskować, że firma nie bierze udziału w pracach nad tytułem.

Po okresie plotek i spekulacji na pokazie PlayStation Showcase w końcu oficjalnie zapowiedziano Knights of the Old Republic Remake. Produkcję tworzy studio Aspyr Media, które jest odpowiedzialne za porty wielu gier z uniwersum Star Wars, w tym kultowych już RPG-ów. Natomiast rolę wydawcy pełni Lucasfilm. Fani zaczęli się zastanawiać, czy w projekcie jakąś rolę odgrywa BioWare (autorzy pierwowzoru). Z korespondencji dziennikarza oraz prezentera growego Geoffa Keighleya z firmą wychodzi, że studio nie pomaga w żaden sposób przy pracach nad tytułem.

Keighley zapytał wprost studio BioWare (które należy do koncernu Electronic Arts), czy jest zaangażowane w KotOR Remake:

Reprezentantka EA odpowiedziała dość wymijająco:

Jesteśmy dumni z naszej długotrwałej współpracy z Lucasfilm Games, która będzie trwała jeszcze przez wiele lat. Nasze utalentowane zespoły stworzyły niektóre z najpopularniejszych gier marki Star Wars, wliczając w to: Star Wars Jedi: Fallen Order, Star Wars: Battlefront, Star Wars: Galaxy of Heroes, Star Wars: The OId Republic oraz Star Wars: Squadrons. Kochamy Star Wars i oczekujemy z niecierpliwością na możliwość tworzenia kolejnych ekscytujących doświadczeń ku radości graczy.

Jak możemy przeczytać, w odpowiedzi nie pada żadna konkretna informacja. Sam Geoff Keighley również chyba nie do końca jest pewien, co miałaby oznaczać treść wiadomości. Jednak prawdopodobnie jest to po prostu zawoalowane „nie”.

Nie wiemy zbyt wiele o KotOR Remake i prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na premierę. Niemniej można mieć nadzieję, że twórcy niedługo zaczną się z nami dzielić konkretami na temat tytułu. Z pewnością dobrą informacją jest to, że do gry powrócą niektóre znane z pierwowzoru głosy.

  1. Aspyr Media, Inc. – oficjalna strona twórców gry