Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2021, 09:34

autor: Czaruś

Val Kilmer byłby dumny? Fani odtworzyli czołówkę Top Gun w grze i dedykowali filmik aktorowi

Fani postanowili odtworzyć kultową czołówkę filmu Top Gun, używając do tego DCS World. Swoje dzieło zadedykowali Valowi Kilmerowi.

W SKRÓCIE

  1. Twórca Fox2 Productions postanowił odtworzyć czołówkę filmu Top Gun.
  2. Użyto do tego gry DCS World.
  3. Filmik został zadedykowany między innymi Valowi Kilmerowi – odtwórcy roli „Icemana”.

Z całą pewnością gry dają wiele możliwości ludziom kreatywnym. Przykładem tego są liczne niesamowite fanowskie projekty – jednym z nich jest dzieło Fox2 Productions. Twórca postanowił odtworzyć słynną czołówkę filmu Top Gun, używając do tego Digital Combat Simulator World w wersji 2.7.

DCS World jest platformą łączącą wszystkie części popularnego symulacyjnego cyklu Digital Combat Simulator. Aby osiągnąć zamierzony efekt, Fox2 Productions musiało użyć kilku odpłatnych modułów dodających lotniskowiec klasy Nimitz oraz samoloty F-14 Tomcat i F/A-18C Hornet. Cena takiego zestawu (bez promocji) wynosi około 800 zł.

Filmik został zadedykowany między innymi Valowi Kilmerowi, który wcielił się w rolę „Icemana” w Top Gun. Aktor przechodził ostatnio trudne czasy, gdyż utracił głos w wyniku operacji nowotworu gardła, a jego występ w Top Gun: Maverick nie był wcale taki pewny. O swojej karierze i walce z rakiem artysta opowiada w dokumencie Val, który niedawno miał premierę i został bardzo dobrze odebrany przez fanów.

  1. Latanie w DCS za darmo i na padzie? To możliwe. Tbone'owy przegląd
  2. Polski sukces wysokich lotów – jak tworzy się DLC lepsze od podstawowej gry
  3. Wzlot i upadek – czy ultrarealistyczne symulatory to jeszcze gry komputerowe?