Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2015, 19:00

autor: Góral

E3 2015 - najciekawsze materiały wideo #3

Tegoroczne targi E3 za nami. W ostatnich dniach pokazano mnóstwo rozmaitych produkcji, w związku z czym postanowiliśmy wybrać kilkanaście prezentacji gier, które koniecznie powinniście sprawdzić.

E3 2015 - najciekawsze materiały wideo #3 - ilustracja #1

W ostatni piątek rozpoczęliśmy krótki cykl wiadomości, w którym przypominamy najciekawsze materiały wideo z minionych targów E3. Wczoraj wieczorem opublikowaliśmy kolejny zestaw zwiastunów, a dziś prezentujemy ich ostatnią porcję. Jednocześnie jeszcze raz zachęcam do przejrzenia pozostałych wiadomości związanych z E3 2015, gdyż w tym roku święto graczy obfitowało w niezliczoną ilość ciekawych informacji i zapowiedzi.

Horizon: Zero Dawn

Deweloperzy ze studia Guerrilla Games znani są przede wszystkim z serii strzelanek FPP Killzone. Po latach pracy nad rozwojem marki, firma Sony dała deweloperom jednak zielone światło na sprawdzenie się w czymś innym. Tym czymś jest Horizon: Zero Dawn – postapokaliptyczna gra akcji TPP z elementami RPG. W produkcji pokierujemy kobietą o imieniu Aloy, starającą się przetrwać w świecie, w którym dominującym gatunkiem nie są ludzie, lecz maszyny, które w nieznany sposób wyewoluowały w swego rodzaju zwierzęta. Z opublikowanego materiału wynika, że z pewnością jest na co czekać, jednak premiera gry odbędzie się najwcześniej dopiero w przyszłym roku, ale niewykluczone, że poczekamy jeszcze dłużej. Naszą zapowiedź projektu znajdziecie tutaj.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Pomimo zamieszania związanego z problemami pomiędzy firmą Konami, a Hideo Kojimą, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, którego nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu graczowi, i tak zapowiada się na jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą odsłonę serii Metal Gear. Zaprezentowany ostatnio 40-minutowy gameplay potwierdza, że we wrześniu bieżącego roku otrzymamy niesamowitą produkcję. Tytuł najpierw ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3, a kilkanaście dni później trafi do posiadaczy PC-tów.

Mirror's Edge Catalyst

Firma Electronic Arts długo kazała czekać fanom Mirror's Edge Catalyst na jakiś konkretny zwiastun. Ten pojawił się dopiero kilka dni temu i skutecznie podniósł poziom endorfin wszystkim osobom wyczekującym na kolejne przygody Faith. Oprócz powyższego materiału, ujawniono także, że tytuł ukaże się 23 lutego 2015 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC. Produkcja oferować ma płynniejszą rozgrywkę w porównaniu do pierwszej części oraz m.in. brak możliwości używania broni palnych.

Uncharted 4: A Thief's End

Na Uncharted 4: A Thief's End czeka zapewne co drugi posiadacz PlayStation 4 i w sumie nic dziwnego, w końcu seria studia Naughty Dog to jedna z najlepszych rzeczy, jaka przytrafiła się przygodowym grom akcji. To, że „czwórka” będzie świetna potwierdza ostatni materiał z rozgrywką. Tym razem Nathan wplątał się w tarapaty przez swojego brata Sama, któremu będziemy musieli pomóc odnaleźć skarb pirata Henry’ego Avery’ego. Rozgrywka, jak widać powyżej, w dalszym ciągu ma być niesamowicie emocjonująca i efektowna, a całości dopełni znakomita oprawa graficzna. Premiera produkcji odbędzie się w przyszłym roku.

Recore

Na sam koniec postawiliśmy przypomnieć, jedną z ciekawszych niespodzianek ujawnionych na konferencji firmy Microsoft, którą okazało się Recore od studia Armature. O samej produkcji nie wiemy zbyt wiele, ale ludzie za nią stojący sugerują, że z projektu może wyjść coś świetnego. Deweloperom przewodzi bowiem Keiji Inafune, czyli „ojciec” serii Mega Man, ale to nie jedyna ważna osobistość, gdyż w szeregach firmy pracują także osoby (m.in. dyrektor artystyczny i reżyser) z Retro Studios, które znane jest graczom z kultowej serii Metroid. Niestety o ile ekipa sama w sobie jest doskonała, tak do tej pory zajmowała się głównie konwersjami produkcji stworzonych przez innych deweloperów. Tak naprawdę nie wiemy więc, co może wyjść z połączenia talentów tych osób, niemniej zwiastun nastraja pozytywnie. Czekamy na dalsze informacje.