Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2011, 12:28

autor: nqr

E-sport: WeMade FOX rozstaje się z zespołem Counter-Strike’a

Mamy nowy rok i wracamy z esportowymi podsumowaniami tygodnia. Przez ostatnie siedem dni niestety nie wiele się działo, a ciekawie było tylko na scenie Counter-Strike’a. Głównie za sprawą roszad w składach w niemieckim Team Alternate i TBH oraz rozstaniu organizacji WeMade FOX ze swoją drużyną.

Mamy nowy rok i wracamy z esportowymi podsumowaniami tygodnia. Przez ostatnie siedem dni niestety nie wiele się działo, a ciekawie było tylko na scenie Counter-Strike’a. Głównie za sprawą roszad w składach w niemieckim Team Alternate i TBH oraz rozstaniu organizacji WeMade FOX ze swoją drużyną.

E-sport: WeMade FOX rozstaje się z zespołem Counter-Strike’a - ilustracja #1

Ostatnio informowaliśmy o tym, że organizacja UniversalSoldiers rozstała się ze swoją dotychczasową drużyną CS i na jej miejsce przyjęto graczy, którzy bronili barw Voodoo Gaming. Wczoraj natomiast pojawiła się oficjalna informacja mówiąca o stworzeniu Team ONYX, w którym grać będą dawni „uniwersalni”. Warto również dodać, że firma ONYX współpracuje z UniversalSoldiers, a jej pracownikiem jest główny założyciel tego gamingu. Świadczy to tylko o tym, jak dobre relacje występowały między tymi graczami, a zarządem US.

Drużyna w składzie: brd, destru, szpero, skynet, insider zadebiutuje w nowych barwach już za niecałe dwa tygodnie na turnieju Electronic Games Party 2011 w Kłomnicach.

Polskie dziewczyny rywalizujące w Counter-Strike’a i grające pod nazwą szczelamy f hed (Qlka, Sylwia, NatH, Natii, Aniuś), po krótkim epizodzie z organizacją High Flyers, którą można uznać za upadłą, dołączyły do belgijskiego aerosol-esports. Mimo kilku ofert, głównym powodem wybrania Belgów jest możliwość wyjazdu zawodniczek na rodzime oraz zagraniczne turnieje LAN. Dzięki temu będą mogły się dalej rozwijać. Całość może być także okazją do tego, aby w końcu coś się ruszyło na żeńskiej scenie w Polsce.

Zostając jeszcze przy naszych rodakach, mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich fanów StarCrafta. Jarosław „Yayba” Pociecha, najlepszy polski gracz pierwszej odsłony SC, który podczas World Cyber Games 2010 znalazł się tuż za podium postanowił wrócić do gry. Jednak od teraz będzie toczył boje w sequelu gry stworzonej przez studio Blizzard. Yayba trafił do duńskiego Dynamic Gaming wraz z Marcinem „Gomas” Mrugalą.

W mijającym tygodniu najgłośniej było o koreańskim WeMade FOX, które zupełnie niespodziewanie zadecydowało o nieprzedłużaniu kontraktów i rozstaniu się ze swoimi zawodnikami CS. Informacja ta była nie lada sensacją, ponieważ solo i spółka po dwóch latach reprezentowania biało-zielonych barw, wygrali swój pierwszy turniej - World e-Sports Masters, na którym rywalizowały najlepsze zespoły świata. Koreańczycy pojawiali się na każdej ważnej imprezie i zawsze kończyli zawody w czołówce, tak więc nie powinni się martwić o nowego pracodawcę.

Team ALTERNATE pochodzący z Niemiec, postanowił przebudować skład swojego zespołu CS. W ostatnim podsumowaniu pisaliśmy o testach dwóch zawodników, a mianowicie ChRRRRp’ego i crisby’ego. Wyniki po niecałych trzech tygodniach gry musiały być zadowalające, bowiem obaj zostali przyjęci w szeregi zespołu. Do tego przyczyniło się także odejście Romana R, gdyż na początku zakładano odrzucenie jednego z tej dwójki. Piątym graczem będzie powracający na stare śmieci po ponad dwóch latach legendarny CHEF-KOCH. Odmieniony skład TA to: ChRRRRp, crisby, CHEF-KOCH, KenaN i seraph.

Nieoficjalnie mówi się, że wcześniej wymieniony Roman R odszedł do Team Bavarian Heaven, gdzie zastąpił byłego już kapitana zespołu, czyli ninję. Prawdopodobny skład TBH to: Roman R, zonixx, pwl, d0m AZ, Blizzard.

Studio EA Sports z Kanady postanowiło przygotować czterominutowy filmik, który przedstawia kilka najładniejszych goli strzelonych w grach: FIFA 10, FIFA World Cup 2010 South Africa oraz oczywiście FIFA 11. Akcje zostały wybrane z filmików zgłaszanych do specjalnego konkursu przez użytkowników. Zachęcamy do obejrzenia kilku wspaniałych akcji okraszonych golem.

Powoli kończy się siódmy sezon Electronic Sports League Major Series, którego znakiem rozpoznawczym jest to, że w jego ramach są organizowane rozgrywki w mniej popularne gry, jak np. Counter-Strike: Source, Day of Defeat, czy League of Legends. Kilka dni temu administratorzy ESL podali pierwszy tytuł, w który będzie można grać podczas kolejnego sezonu. Okazał się nim Heroes of Newerth. HoN to „dziecko” studia S2 Games, które funkcjonuje na systemie Defense of the Ancients.

Materiał dostarcza Bartosz „nqr” Krajewski za pośrednictwem serwisu eSpMAG.pl.