Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2010, 10:21

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: pierwsze zespoły StarCrafta II, kolejna porażka Frag eXecutors

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia był bezsprzecznie turniej The Gathering 2010, rozgrywany w Norwegii. W zawodach wzięła udział polska drużyna Frag eXecutors oraz kilka mocnych formacji ze Skandynawii i wschodniej Europy.

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia był bezsprzecznie turniej The Gathering 2010, rozgrywany w Norwegii. W zawodach wzięła udział polska drużyna Frag eXecutors oraz kilka mocnych formacji ze Skandynawii i wschodniej Europy.

E-Sport: pierwsze zespoły StarCrafta II, kolejna porażka Frag eXecutors - ilustracja #1

Dla polskich graczy były to już czwarte zawody po ostatniej zmianie w składzie i dołączeniu do formacji Frag eXecutors. Niestety mistrzowie świata z 2009 roku dalej nie mogą osiągnąć formy, którą imponowali jeszcze kilka miesięcy temu. The Gathering 2010 gracze Frag eXecutors zakończyli w pierwszej fazie rundy pucharowej, co było dość dużą niespodzianką. Tym bardziej, że wcześniej, w trakcie rozgrywek grupowych pokazali się z bardzo dobrej strony, kończąc pierwszy dzień rozgrywek na pierwszym miejscu grupy C.

W playoffach gracze Frag eXecutors trafili na zespół Concode, złożony z zawodników Meet Your Makers. Zacięte spotkanie, niestety rozgrywane tylko na jednej mapie, zakończyło się minimalną porażką Polaków – Szwedzi wygrali 16-14, zapewniając sobie awans do następnej rundy. Jak się później okazało, formacja Concode okazała się najlepsza w całych zawodach. Mix graczy MYM w finałowym spotkaniu pokonał najlepszą rosyjską drużynę – UNITED. Ostatnie miejsce na podium przypadło innej drużynie ze Szwecji, H2k Gaming.

Mimo niezadawalającego wyniku, wyjazd do Norwegii drużyny Frag eXecutors, był ciekawym wydarzeniem dla wszystkich fanów tego zespołu. Po pierwsze, kolejny już raz strona zespołu przeprowadziła ciekawą relację minuta po minucie, po drugie w trakcie wyjazdu ogłoszono uruchomienie sprzedaży koszulek mistrzów świata. Eskapadę do Skandynawii gracze uwiecznili również w postaci wideoblogów, które możecie zobaczyć tutaj.

Pozostając przy tematyce Counter Strike 1.6, warto dodać, że awizowana przez nas w poprzednim podsumowaniu tygodnia All Games League, uruchomiła w końcu najbardziej oczekiwane rozgrywki, dedykowane właśnie tej grze. Od soboty, gracze mogą zapisywać się do dwóch turniejów: Inaguration Tour 5v5 i 2v2. Łącznie do wygrania jest 2100 PLN, a najlepsze drużyny w poszczególnych zawodach zgarną odpowiednio 750 i 350 zł. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie ligowej.

E-Sport: pierwsze zespoły StarCrafta II, kolejna porażka Frag eXecutors - ilustracja #2

Kilka tygodni po rozpoczęciu otwartych beta testów StarCrafta II, pierwsze esportowe zespoły zaczynają budować dywizję, w RTS-a, który może zdominować rozgrywki esportowe w przyszłości. Po graczy prezentujących obecnie wysoki poziom na nowej platformie Blizzarda sięgnęły do tej pory dwie czołowe europejskie drużyny – niemieckie mousesports oraz mające swoją bazę w Wielkiej Brytanii fnatic. Warto zaznaczyć, że w obu budowanych zespołach znaleźli się Polacy. Dla niemieckich myszek grać będą w najbliższej przyszłości MaNa oraz Dreiven, obaj znani z występów na scenie StarCraft: Brood War, a w fnatic zobaczymy innego reprezentanta naszego kraju – Asterixa, również uznanego zawodnika poprzedniej części tej kultowej strategii. Nieco inaczej sytuacja wygląda za to w Korei, ojczyźnie profesjonalnego grania, zbudowanej właśnie na SC. Tam zawodowa organizacja KESPA, zrzeszająca graczy z pro licencjami, nie jest w stanie osiągnąć porozumienia z Blizzardem w kwestiach finansowych i na razie nie wprowadza StarCrafta II jako oficjalnej platformy rozgrywkowej.