Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2010, 11:50

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Gracze Delty z kropelkami do oczu, znamy dyscypliny tegorocznego WCG

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy przede wszystkim pełen katalog gier, które w tym roku będą głównymi platformami cyberolimpiady - World Cyber Games 2010.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy przede wszystkim pełen katalog gier, które w tym roku będą głównymi platformami cyberolimpiady - World Cyber Games 2010.

E-Sport: Gracze Delty z kropelkami do oczu, znamy dyscypliny tegorocznego WCG - ilustracja #1

Polska Reprezentacja na WCG 2009.

Do kilku tytułów, które zostały podane do publicznej wiadomości kilka tygodni temu, w ostatnich dniach dołączyły FIFA 10, StarCraft: BroodWar oraz gra na telefony komórkowe, Asphalt 5. Nas jednak najbardziej cieszy ponowna obecność serii FIFA. W rozgrywkach na tej platformie podczas ubiegłorocznych finałów zdobyliśmy brązowy medal, co było jednym z największych sukcesów polskiej reprezentacji na imprezie tej rangi. Tegoroczne World Cyber Games 2010 odbędzie się we wrześniu w Los Angeles. W tej chwili nie wiadomo kto zorganizuje krajowe eliminacje do finałów tej imprezy. Trwa przetarg, w którym startują firmy odpowiedzialne za przygotowanie w przeszłości kilku ważnych imprez esportowych dla graczy w Polsce. Pełną listę gier, które w tym roku będą oficjalnymi dyscyplinami cyberolimpijskimi znajdziecie pod tym adresem.

Tymczasem na polskim podwórku esportowym doszło do ciekawej współpracy. Jedna z czołowych drużyn w naszym kraju, znana głównie z mocnej dywizji Counter Strike 1.6, BenQ DELTAeSPORTS.COM, podpisała umowę z firmą HYABAK, produkującą krople dla oczu. Jest to jeden z pierwszych przypadków zainteresowania drużyną graczy komputerowych ze strony firmy nie związanej bezpośrednio z branżą IT. Pomysł wydaje się jednak jak najbardziej trafny. Wielogodzinne treningi czy występy na turniejach typu LAN są wielkim obciążeniem dla wzroku graczy, a odpowiednie dozowanie kropli może pomóc zmęczonym oczom.

Fani Counter Strike 1.6 w kobiecym wydaniu mogą zacierać ręce. Na krajową arenę po kilku miesiącach nieobecności powraca jedna z najbardziej znanych formacji kobiecych, którą kiedyś mogliście podziewać na specjalnej sesji zdjęciowej i wideo wspieranym przez nasz serwis – tempus moriendi. Dziewczyny po okresie występów pod inną nazwą wracają w nieco zmienionym składzie. Z poprzedniej drużyny odeszła KiciKiciKotq oraz aGiie, a na ich miejsce już oficjalnie przyszłą Marta ‘blondynka’ Grabowska oraz Malwina ‘Cia’ Zielonka.

E-Sport: Gracze Delty z kropelkami do oczu, znamy dyscypliny tegorocznego WCG - ilustracja #2

Gracze Delty będą teraz jeździć na lany z kropelkami do oczu.

Reprezentacja Polski Counter Strike 1.6 w ubiegłym tygodniu rozegrała półfinałowe spotkanie w ramach mistrzostw Europy – Clanbase NationsCup. Przeciwnikiem naszego zespołu byli Szwedzi, uznawani za jeden z głównych faworytów do złotego medalu tej imprezy. Reprezentacja naszego kraju wystąpi w najmocniejszym składzie, z czwórką zawodników Frag eXecutors (zabrakło tylko pashy) oraz drivem z D-Link PGS. Czołowi Polscy gracze musieli jednak uznać wyższość Szwedów po trzech zaciętych mapach, przegrywając 1-2 (12-16,19-17, 11-16). Dzięki zwycięstwu w tym spotkaniu, Szwedzi siódmy raz wystąpią w finale tej imprezy. Ich przeciwnikiem będą Norwegowie, którzy w drugim półfinale pokonali Hiszpanię.

gry