Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2010, 08:38

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: ESWC wraca do Polski

Potwierdziły się informacje, które esportowe media w charakterze plotek przekazywały od jakiegoś czasu. Polska kolejny raz zorganizuje eliminacje krajowe do Electronic Sports World Cup, jednej z najważniejszych imprez dla graczy na świecie.

Potwierdziły się informacje, które esportowe media w charakterze plotek przekazywały od jakiegoś czasu. Polska kolejny raz zorganizuje eliminacje krajowe do Electronic Sports World Cup, jednej z najważniejszych imprez dla graczy na świecie.

E-Sport: ESWC wraca do Polski - ilustracja #1

Polacy staną przed szansą zdobycia trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego ESWC.

Kwalifikacje przeszyły jednak spore zmiany. Przede wszystkim organizacją imprezy, która wraca po rocznej przerwie na esportową arenę, zajmie się firma Beholder, znana na krajowym podwórku choćby z uruchomionej niedawno All Games League. Krajowe eliminacje do ESWC będą dla Beholdera pierwszym tak dużym wyzwaniem. Do tej pory imprezę organizował prowadzony przez Rafała Błachowskiego PGA Team, znany głównie z przygotowania największych polskich targów gier Poznań Game Arena.

Zmiana organizatora pociągnęła za sobą również zmianę lokalizacji. ESWC Polska opuszcza Poznań, a tegoroczne krajowe finały odbędą się w dniach 4-6 czerwca w Warszawie. Najważniejszą informacją jest jednak to, że Polska pierwszy raz w historii zorganizuje turnieje eliminacyjne we wszystkie oficjalne platformy ESWC. Oznacza to, że reprezentacja naszego kraju na światowe finały będzie liczyć ponad 30 osób, w tym graczy takich gier jak: Counter Strike 1.6, FIFA 10, Guitar Hero, Defense of the Ancietns, Need for Speed Shift, Quake Live, Street Fighter IV, TrackMania Nations oraz Warcraft 3: TFT.

Co ciekawe, Beholder zrezygnował z prowadzenia osobnych kwalifikacji w turnieju Counter Strike 1.6, co jest ewenementem na skalę światową. Kobieca scena, która na brak rozgrywek narzekać z pewnością nie może, tym razem będzie rywalizowała w eliminacjach razem z mężczyznami. Z innych wartych odnotowania informacji – Maciek ‘av3k’ Krzykowski oraz zespół Frag eXecutors zostali bezpośrednio zaproszeni na światowe finały i ich z pewnością nie zobaczymy na początku czerwca w Warszawie. Szczegółowe wiadomości związane z kwalifikacjami na krajowy finał znajdziecie na oficjalnej stronie polskiej edycji ESWC.

Tej ostatniej drużyny kibice w Polsce nie zobaczą na krajowych rozgrywkach prawdopodobnie długo. Fx nie wystąpi na wspomnianych krajowych finałach ESWC, nie zagra również w eliminacjach do innej imprezy – World Cyber Games. Organizatorzy tego turnieju również w ubiegłym tygodniu poinformowali, że Frag eXecutors uzyskało bezpośrednie zaproszenie na krajowy finał, a to oznacza, że nie imponujący ostatnio formą mistrzowie świata, pierwszy raz polskiej publiczności zaprezentują się dopiero po wakacjach.

E-Sport: ESWC wraca do Polski - ilustracja #2

Jedna z najlepszych Szwedek, Zaaz, już niedługo sprawdzi formę polskiej reprezentacji.

Potraktowane trochę po macoszemu przez organizatorów ESWC rodzime zawodniczki Counter Strike 1.6, pokazały w ostatnich dniach, że może jednak warto na nie stawiać. Żeńska reprezentacja Polski w tę grę awansowała do głównej rudny grupowej mistrzostw Europy - European Nations Championship. W ostatnim meczu kwalifikacyjnym nasze zawodniczki początkowo przegrały z reprezentacją Portugalii, jednak w powtórzonym spotkaniu (zawodniczki z półwyspu Iberyjskiego używały w pierwszym meczu zabronionych ustawień) okazały się znacznie lepsze wygrywając 16-11,16-1. O awans do decydującej fazy, która zostanie rozegrana podczas targów gamescom będzie jednak bardzo trudno. Nasza reprezentacja trafiła do piekielnie trudnej grupy A, gdzie zagra z kobiecymi drużynami ze Szwecji, Norwegii, Danii i Francji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.