Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2016, 11:11

autor: Vergil

Dzisiaj premiera gry Forza Horizon 3 na PC i Xboksie One

Zespół Playground Games utrzymuje zawrotne tempo – dzisiaj na sklepowe półki wjeżdża Forza Horizon 3, po dwóch latach od premiery drugiej odsłony cyklu. Australijskie drogi mogą sprawdzić posiadacze komputerów osobistych i konsol Xbox One.

Od startu drugiej odsłony cyklu Forza Horizon minęły dopiero dwa lata. Zespół Playground Games nie próżnował, czego owocem jest dzisiejsza premiera Forza Horizon 3. Produkcja debiutuje na PC oraz konsolach Xbox One. Czy tak zawrotne tempo nie odcisnęło swego piętna na jakości omawianego tytułu? Cóż, warto byłoby się nad tym zastanowić… gdyby nie fakt, że gra zbiera fantastyczne oceny, ocierając się niekiedy o maksymalne noty. A to chyba najlepsza rekomendacja.

Trzecia edycja Horizon Festival

Egzotyczne supersamochody to ikona serii Forza Horizon. - Dzisiaj premiera Forza Horizon 3 na PC i Xboksie One - wiadomość - 2016-09-27
Egzotyczne supersamochody to ikona serii Forza Horizon.

Podobnie jak poprzednie części serii, Forza Horizon 3 pozwala graczom wystartować w Horizon Festival – istnym raju dla miłośników motoryzacji, w którym o miejsce na podium walczą najlepsi kierowcy z całego świata. Po słonecznym Kolorado i malowniczych wybrzeżach Morza Śródziemnego trafiamy do spalonej słońcem Australii. Za kierownicą egzotycznych samochodów pokroju Lamborghini Centenario, superszybkich wozów sportowych, a także pojazdów terenowych i buggy, którym niestraszne są żadne przeszkody, zwiedzimy nie tylko obszary pustynne, lecz również dżunglę, eksponowaną na publikowanych przez deweloperów materiałach, czy choćby zurbanizowane tereny.

Nowością w cyklu jest możliwość wcielenia się w organizatora imprezy – tym razem to my decydujemy o przebiegu kolejnych wyścigów, dokonując wyboru zasad, jakimi się rządzą i tras, na których odbywają się poszczególne zawody.

Wyścigowa gra roku?

Jak wskazują opublikowane w sieci recenzje, na czele z naszą, dostarczoną przez DM'a, mamy do czynienia z prawdziwym majstersztykiem. Ekipa Playground Games upchnęła w Forza Horizon 3 naprawdę sporo smakołyków. Na piedestale znalazł się oczywiście bogaty katalog 350 samochodów i doskonała oprawa graficzna na obu platformach, jednak gracze z pewnością powinni docenić również spore możliwości modyfikacji pojazdów oraz swobodę w tworzeniu wyzwań i wyścigów. Oczywiście znalazło się miejsce na niewielkie wady, aczkolwiek miłośnicy serii powinni być już przyzwyczajeni do drobnych bolączek w postaci sztucznego ruchu ulicznego i niezbyt ciekawych znajdziek.

Pewnym problemem mogą okazać się spadki wydajności na komputerach osobistych, sygnalizowane przez graczy. Użytkownicy obwiniają za taki stan rzeczy zaimplementowane w grze zabezpieczenia DRM, zwane ESF (Encrypting File System), na bieżąco szyfrujące pliki gry.

By jednak zapoznać się z ogólną jakością produkcji, rzućcie okiem na wybrane oceny:

Australia prezentuje się bajecznie. Ciekawe, gdzie ekipa Playground Games zabierze graczy przy kolejnej okazji? - Dzisiaj premiera Forza Horizon 3 na PC i Xboksie One - wiadomość - 2016-09-27
Australia prezentuje się bajecznie. Ciekawe, gdzie ekipa Playground Games zabierze graczy przy kolejnej okazji?

Na koniec warto wspomnieć, że niezdecydowani mogą sprawdzić wersję demonstracyjną, dostępną od jakiegoś czasu na konsoli Xbox One. To jak, widzimy się na torze?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Forza Horizon 3

Forza Horizon 3