Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2019, 10:55

autor: AlexB

Dziś premiera Imperator Rome - nowej strategii od studia Paradox

Dziś na PC debiutuje Imperator: Rome, czyli nowa strategia od firmy Paradox Interactive, która tym razem zabierze nas do starożytności. Tytuł nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, dzisiaj na PC swoją premierę ma Imperator: Rome, czyli zapowiedziana pod koniec maja ubiegłego roku produkcja, której akcja toczy się w czasach starożytnych. Zostanie ona odblokowana na Steamie około 17:00–18:00 czasu polskiego.

Nadszedł czas Imperatora. - Dziś premiera Imperator Rome - nowej strategii od studia Paradox - wiadomość - 2019-04-25
Nadszedł czas Imperatora.

Przez najbliższe kilka godzin wciąż będzie można kupić Imperator: Rome przedpremierowo i zdobyć ekskluzywne bonusy – unikalne modele armii, 6 wydarzeń, specjalny monument oraz utwór muzyczny, wszystko związane z Epirem. Tytuł jest dostępny w dwóch wersjach. Pierwszą jest standardowa, kosztująca na Steamie 142,99 złotego. Znajduje się w niej pełna wersja gry oraz ikonka i awatar na forum firmy Paradox. Druga nazywa się Deluxe i została wyceniona na platformie firmy Valve na 199,99 złotego. Zawiera ona dodatkową zawartość związaną z Grecją, cyfrowy artbook oraz zestaw tapet. Co ciekawe, decydując się na kupno Imperator: Rome, można otrzymać w gratisie paczkę modeli jednostek do Europy Universalis IV. Trzeba tylko posiadać tę grę i podpiąć konto utworzone na stronie Paradoksu do Steama.

Jest co podbijać. - Dziś premiera Imperator Rome - nowej strategii od studia Paradox - wiadomość - 2019-04-25
Jest co podbijać.
Dziś premiera Imperator Rome - nowej strategii od studia Paradox - ilustracja #3

To nie pierwszy raz, gdy firma Paradox podejmuje temat starożytności. W 2008 roku światło dzienne ujrzała gra Europa Universalis: Rzym. Tytuł został w miarę ciepło przyjęty przez media branżowe, choć recenzenci zarzucali mu zbytnie podobieństwo do jego starszych krewnych z cyklu Europa Universalis.

Osoby, które spędziły nad strategiami firmy Paradox setki godzin, nie powinny mieć wielkich problemów z odnalezieniem się w Imperator: Rome. Na początku zabawy wybieramy okres startowy i jedno z historycznych państw bądź plemion. Jest ich bardzo dużo, gdyż mapa obejmuje obszar od Hiszpanii po Indie. Gdy w końcu się na któreś zdecydujemy, musimy doprowadzić je do potęgi, dbając o sprawy wewnętrzne, politykę zagraniczną, ekonomię, rozwój naukowy oraz rzecz jasna wojsko, za pomocą którego poszerzymy granice naszej domeny o kolejne prowincje. Daje to możliwość tworzenia interesujących historii alternatywnych, w których na przykład Lugiowie, czyli dawni mieszkańcy terenów dzisiejszej południowej i środkowej Polski, podbijają Rzym.

Zanim zdecydujecie się na kupno Imperator: Rome, zachęcamy do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami tytułu opublikowanymi na platformie Steam. Miejcie również na uwadze fakt, że tytuł nie posiada obecnie polskiej wersji językowej.

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 bit SP1
  2. Procesor: Intel Core i3-550 lub AMD Phenom II X6 1055T
  3. Pamięć: 4 GB RAM
  4. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 460 lub AMD Radeon HD 6970

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  1. System operacyjny: Windows 10 Home 64 bit
  2. Procesor: Intel Core i5- 3570K lub AMD Ryzen 3 2200G
  3. Pamięć: 6 GB RAM
  4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 380
  1. Oficjalna strona gry Imperator: Rome
  2. Imperator: Rome na platformie Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Imperator: Rome

Imperator: Rome