Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2018, 09:55

autor: Adrian Werner

Paradox Interactive zapowiedziało strategię Imperator Rome

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Imperator: Rome, czyli osadzoną w czasach starożytnych strategię, która rozwija pomysły z takich tytułów jak Crusader Kings II, Europa Universalis IV czy Hearts of Iron IV.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Paradox Interactive zapowiedziało strategię Imperator Rome - wiadomość - 2018-05-21
Gra ukaże się w przyszłym roku.
IMPERATOR: ROME W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Paradox Developments
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2019 r.

W ten weekend odbywa się PDXCON 2018, czyli tegoroczna edycja konwentu, który firma Paradox Interactive organizuje dla swoich fanów. Wydawca ma w zwyczaju zapowiadać na tej imprezie nowe projekty i tym razem nie było inaczej. Jedną z najciekawszych ujawnionych produkcji okazała się gra Imperator: Rome, czyli strategia osadzona w czasach starożytnych. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Gra Imperator: Rome będzie strategią rozgrywaną w dużej skali, koncentrującą się na zarządzaniu państwem, a nie dowodzeniem oddziałami w trakcie potyczek. Pod względem mechaniki przypominać ma ostatnie przeboje Paradoxu, takie jak Crusader Kings II, Europa Universalis IV czy Hearts of Iron IV, i powstaje na ulepszonej wersji silnika tych tytułów.

Zakres historyczny i geograficzny gry Imperator: Rome będzie szerszy, niż to sugeruje tytuł gry. Zabawę zaczniemy bowiem w czasach świetności Aten. Autorzy obiecują najbardziej szczegółową mapę spośród opracowanych przez siebie produkcji, która rozciągać się będzie od tzw. Słupów Heraklesa (starożytna nazwa Skały Gibraltarskiej) aż po Indie i gracze będą mogli objąć kontrolę nad każdą z nacji znajdujących się na tych terenach.

Świat gry zamieszkiwać będzie wiele postaci o różnych umiejętnościach i cechach, które wpłyną na przebieg rozgrywki, podejmując samodzielne decyzje i dynamicznie reagując na nasze poczynania. Do tego mapa zapełniona zostanie różnorodnymi społecznościami o odmiennych kulturach i religiach, a obok obywateli znajdziemy także m.in. wolnych ludzi, plemiona i niewolników.

Imperator: Rome zaoferuje wiele różnych typów rządu, takich jak monarchie, struktury plemienne z klanami czy republiki z senatami. Kluczową rolę odegra również handel oraz inwestycje w rozwój prowincji, ulepszające np. budynki, drogi czy obiekty obronne.

Oczywiście, sporo czasu spędzimy także na toczeniu wojen. Gracz będzie mógł ustalać taktyki przed bitwami, a każda kultura posiadać ma odmienne tradycyjne wojenne, zapewniające dostęp do unikalnych bonusów, zdolności i jednostek. Nie zabraknie również rebelii oraz inwazji barbarzyńców na nasze terytoria.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Imperator: Rome

Imperator: Rome