Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2011, 11:00

autor: Hed

Dwa tysiące złotych za pomysł - wystartowała druga edycja konkursu dla twórców gier mobilnych

Wystartowała druga edycja konkursu Nitro Game Idea, w którym zostanie nagrodzony najlepszy pomysł na grę mobilną. Przedsięwzięcie zorganizowane przez firmę Nitro ma pomóc w odkryciu nowych talentów. Zwycięzca otrzyma 2 tysiące złotych i przychody ze sprzedaży produkcji stworzonej na podstawie jego pomysłu (o ile takowa powstanie).

Krakowska firma Nitro, zajmująca się wydawaniem i dystrybuowaniem gier mobilnych, ruszyła z drugą edycją konkursu Nitro Game Idea, skierowanym do wszystkich graczy z pomysłami. W przedsięwzięciu mogą wziąć udział osoby, które uważają, że mają koncepcję na stworzenie gry przeznaczonej na urządzenia przenośne. Główną nagrodą jest 2 tysiące złotych.

Scenariusz hipotetycznego projektu należy przesłać firmie Nitro do 18 listopada tego roku. W tekście trzeba zawrzeć kilka konkretnych informacji: tytuł produkcji, opis mechaniki, sposób sterowania, fabułę i inne elementy. Regulamin i wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na oficjalnej stronie przedsięwzięcia.

Zwycięzca konkursu otrzyma 2 tysiące złotych i w przyszłości być może zobaczy swoją grę na smartfonach z Androidem lub iOS. W przypadku stworzenia przez firmę Nitro produkcji w oparciu o nagrodzony pomysł, jego autor otrzyma dodatkowo 10% przychodów ze sprzedaży. Wydawca chciałby wziąć pod swoje skrzydła młodych i zdolnych producentów.

Dwa tysiące złotych za pomysł - wystartowała druga edycja konkursu dla twórców gier mobilnych - ilustracja #1

Pomysł na konkurs jest ciekawy i może pomóc początkującym autorom w pokazaniu swojej pracy. Oczywiście trzeba podejść do sprawy poważnie i zapoznać się z obszernym regulaminem oraz zasadami. Tak jak Tomasz Wlazło, zwycięzca pierwszej edycji Nitro Game Idea. Czy ktoś z naszych Czytelników ma pomysł na hit pokroju Angry Birds?

  1. Oficjalna strona Nitro Game Idea

Firma Nitro istnieje od 2003 roku i zajmuje się dystrybucją oraz wydawaniem gier. Niedawno wydawca poszerzył działalność o platformę Android. Pierwszą produkcją opublikowaną przez firmę jest Formula Racing: Ultimate Drive.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.