Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2013, 14:58

autor: Hed

Dust 514 – 22 stycznia ruszy otwarta beta gry powiązanej z EVE Online

22 stycznia rozpocznie się otwarta beta Dust 514, strzelanki z PlayStation 3 powiązanej z pecetową grą MMO EVE Online. Studio CCP Games zapewnia, że to ważny krok dla dalszego rozwoju tego uniwersum.

Otwarta beta Dust 514 ruszy 22 stycznia. - Dust 514 – 22 stycznia ruszy otwarta beta gry powiązanej z EVE Online  - wiadomość - 2013-01-14
Otwarta beta Dust 514 ruszy 22 stycznia.

Firma CCP Games ujawniła datę rozpoczęcia otwartej bety strzelanki Dust 514, powiązanej z pecetową produkcją sieciową EVE Online. Posiadacze konsol PlayStation 3 będą mogli ściągać bezpłatnie testową wersję gry 22 stycznia. Deweloper zapewnia, że jesteśmy świadkami kolejnego ważnego kroku w dalekosiężnych planach rozwoju uniwersum EVE. „To dopiero początek” – przekonuje Hilmar Veigar Pétursson, szef CCP Games.

„Podobnie jak to miało miejsce w przypadku EVE Online, w najbliższych tygodniach i nadchodzących latach, będziemy usprawniać Dust 514” – zapewnił Pétursson. CCP ma w planach nie tylko wzbogacanie gry o nowe elementy, ale też pogłębienie integracji z pecetowym EVE Online. Obie produkcje dzielą nie tylko jedno uniwersum – są także powiązane pod względem mechaniki rozgrywki, o czym pisaliśmy nie raz.

Dust 514 jest testowany od wielu miesięcy w ramach kolejnych etapów zamkniętej bety. Do tej pory gracze nie mogli jednak dzielić się informacji na temat rozgrywki. A ta ma być dość charakterystyczna. Z jednej strony dostaniemy strzelankę free-to-play. Z drugiej, tytuł nawiązujący rozmachem do EVE Online. Złożoność mechaniki ma dotyczyć przede wszystkim rozwoju postaci, przypominającego pomysły z sieciowego symulatora kosmicznego.

Od 10 stycznia Dust 514 i EVE Online działają na jednym serwerze – Tranquility. Dzięki temu w jednym uniwersum zetkną się ze sobą posiadacze PlayStation 3 grający w strzelankę oraz pecetowi fani popularnej produkcji MMO. Zamiar CCP jest prosty: oba tytuły będą powiązane ekonomią i innymi aspektami. Przykładowo, wyniki walk w Dust 514 będą kształtowały układ sił w EVE Online. Zapisy do bety gry są przyjmowane na jej stronie.

  1. Oficjalna strona Dust 514
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

DUST 514

DUST 514