Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2020, 09:57

Dreams – premiera wyczekiwanego exclusive’a na PS4

Na rynku zadebiutował projekt Dreams, czyli najnowsze dzieło znanego z serii LittleBigPlanet studia Media Molecule. Gra dostępna jest tylko na PS4 i kładzie nacisk na kreacje użytkowników.

Na Dreams czekaliśmy prawie pięć lat. - Dreams – premiera wyczekiwanego exclusive’a na PS4 - wiadomość - 2020-02-14
Na Dreams czekaliśmy prawie pięć lat.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Dreams, czyli najnowszej gry brytyjskiego studia Media Molecule. Produkcja dostępna jest wyłącznie na konsoli PlayStation 4 i oferuje pełną polską wersję językową.

Prace nad projektem trwały długo, gdyż zapowiedziano go w czerwcu 2015 roku. Gra stanowi jeden z ostatnich dużych exclusive’ów na PS4. Pierwsze recenzje sugerują, że warto było czekać i autorzy godnie pożegnali się z tą konsolą. Produkcja posiada średnią ocen na poziomie 90% według serwisu Metacritic. Recenzenci chwalą wyśmienite wykonanie, przyjazne sterowanie oraz przede wszystkim fakt, że Dreams oferuje praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia własnych gier przez użytkowników.

Stworzona przez studio Media Molecule seria LittleBigPlanet słynęła z potężnego edytora map, ale blednie on w porównaniu z tym, na co pozwalają narzędzia dostępne w Dreams. Już podczas testów wczesnej wersji gracze regularnie zachwycali nas swoją pomysłowością, odtwarzając m.in. strzelankę Star Wars Rogue Squadron, sekcję Cyberpunka 2077 stylizowaną na grę z pierwszego PlayStation oraz P.T., czyli słynne demo skasowanego horroru Silent Hills.

Dreams ma ogromny potencjał. Jest to typ produkcji, która może nas bawić przez długie lata. Dlatego mamy nadzieję, że zostania ona udostępniona również na PlayStation 5. Warto wspomnieć, że ostatnio pojawiły się plotki sugerujące, że firma Sony rozważa również przeniesienie gry na PC. Biorąc pod uwagę nakierowanie projektu na kreacje użytkowników, byłby to zdecydowanie dobry krok dla wydawcy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dreams - poradnik do gry