Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 05:42

autor: Adrian Werner

Dreams nowym projektem autorów LittleBigPlanet i Tearaway

Znane z LittleBigPlanet i gry Tearaway studio Media Molecule zapowiedziało grę Dreams, w której będziemy eksplorowali światy wygenerowane przez samych graczy.

Wśród ujawnionych podczas konferencji firmy Sony gier znalazło się Dreams, będące nowym projektem autorów serii LittleBigPlanet i gry Tearaway, czyli studia Media Molecule. Zespół znany jest z oddawania w ręce graczy narzędzi pozwalających na tworzenie fanowskiej zawartości i najnowsze dzieło tej ekipy ponownie pójdzie w tym kierunku. Akcja osadzona zostanie w realiach snów, które generowane będą przez samych użytkowników.

Produkcja będzie w pełni trójwymiarową przygodową grą akcji, w której znajdziemy m.in. walkę, rozwiązywanie zagadek, eksplorację, a nawet sekcje wyścigowe. Tylko od graczy zależeć ma, jakie wyzwania zaoferują w swoich kreacjach. Wszystkie utworzone sny wejdą potem w skład wielkiego sieciowego uniwersum, otwartego do zwiedzania przez całą społeczność.

Dreams nowym projektem autorów LittleBigPlanet i Tearaway - ilustracja #1

Ten ambitny sposób nie miałby szans na sukces bez odpowiednich narzędzi służących do tworzenia autorskiej zawartości. Studio Media Molecule postawiło na nietypowy system, w którym kreacja odbywać się będzie głównie poprzez rysowanie kształtów ruchami pada w powietrzu. Całość zostanie opracowana tak, abyśmy mogli błyskawicznie tworzyć całe światy.

Dreams powstaje wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

  1. Media Molecule – oficjalna strona studia