Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2020, 09:40

Torchlight 3 – wymagania sprzętowe na PC

Studio Echtra i firma Perfect World Entertainment opublikowały wymagania sprzętowe gry Torchlight 3, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu RPG.

Na razie twórcy nie są jeszcze gotowi podać dokładnej daty premiery gry. - Torchlight 3 – wymagania sprzętowe - wiadomość - 2020-02-14
Na razie twórcy nie są jeszcze gotowi podać dokładnej daty premiery gry.

Poznaliśmy wymagania sprzętowe gry Torchlight III, czyli trzeciej części popularnego cyklu RPG-ów typu hack’n’slash. Opublikowano je na profilu produkcji w serwisie Steam. Niestety, na razie podano tylko minimalną konfigurację. Wciąż nie wiemy więc, jaki pecet będzie potrzebny, aby wycisnąć z tytułu wszystko, co ma on do zaoferowania.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: czterordzeniowy 2.5 GHz lub szybszy
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce 470 GTX / AMD Radeon 6870 HD lub lepsza
 4. Miejsce na dysku: 10 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8 / 10

Jak na współczesne standardy wymagania minimalne są skromne. Nie jest to jednak specjalnym zaskoczeniem, gdyż seria ta zawsze dobrze sprawdzała się na słabszych konfiguracjach.

Torchlight 3 to:
 1. klasyczna kontynuacja cyklu,
 2. model premium,
 3. kampania podzielona na akty,
 4. rozbudowane elementy sieciowe,
 5. możliwość stworzenia postaci do rozgrywek offline,
 6. niskie wymagania sprzętowe.

Do niedawna fani mieli mieszane uczucia odnośnie kolejnej odsłony cyklu. Pierwotnie miała ona bazować na modelu darmowym z mikropłatnościami i oferować mocno zmienioną strukturę rozgrywki. Aby oddać te różnice, projekt nosił tytuł Torchlight Frontiers.

Po długich rozmyślaniach i wielu konsultacjach z fanami uznano jednak, że nie tędy droga. Projekt przerobiono na klasyczną kontynuację. Tytuł zmieniono na Torchlight 3 i porzucono model darmowy z mikropłatnościami. Ponadto wprowadzono spore modyfikacje do struktury rozgrywki, dzięki którym zostanie podzielona na tradycyjne akty, a większość instancji domyślnie będzie prywatna.

Ze starych pomysłów ostał się bardziej rozbudowany aspekt sieciowy. W miastach spotkamy wielu graczy, których zwerbujemy do naszej drużyny. Dla osób preferujących samotną zabawę dostępny będzie jednak również tryb offline, choć wymagać on ma odrębnej postaci.

Przypomnijmy na koniec, że Torchlight 3 zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Gra zadebiutuje w tym roku, wpierw na PC, a trochę później na konsolach. Na razie nie ma w planach polskiej wersji językowej.

 1. Oficjalna strona gry