Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2020, 19:06

Torchlight Frontiers to teraz Torchlight 3. Pomysł na grę F2P porzucony

Twórcy Torchlight Frontiers przemianowali swoje dzieło na Torchlight III. Wraz z tym zrezygnowano z modelu free-to-play, a gra ukaże się w tym roku na Steamie.

Darmowe Torchlight awansowało do rangi pełnoprawnej odsłony cyklu. - Torchlight Frontiers to teraz Torchlight 3. Pomysł na grę F2P porzucony - wiadomość - 2020-01-28
Darmowe Torchlight awansowało do rangi pełnoprawnej odsłony cyklu.

Już dawno minął rok od ujawnienia Torchlight Frontiers, przyszła więc pora, by… zapowiedzieć go ponownie. Tak przynajmniej sądzą twórcy, którzy przemianowali produkcję na Torchlight III, przy okazji ogłaszając kilka istotnych modyfikacji. Jak tłumaczy Max Schaefer ze studia Echtra Games w materiale w serwisie YouTube, po zebraniu opinii uczestników alfa-testów i długich dyskusjach deweloperzy uznali, że tworzona przez nich produkcja „chce być prawdziwym duchowym spadkobiercą” serii i pełnoprawną kontynuacją dwóch pierwszych odsłon. Stąd zmiana tytułu.

Torchlight III w skrócie:
  • producent: Echtra Games;
  • wydawca: Perfect World Entertainment;
  • gatunek: hack’n’slash;
  • platformy sprzętowe: PC, XONE, PS4;
  • data premiery: 2020 r. (PC)
  • inne: kontynuacja cyklu z lat 2009-2012; elementy MMO; produkcja buy-to-play (poprzednio free-to-play).

Nie jest to czysto estetyczna zmiana. Twórcy zdecydowali się zrezygnować z modelu free-to-play i wydadzą Torchlight III jako produkcję typu premium. Innymi słowy, tytuł będziemy musieli zakupić, ale w zamian automatycznie otrzymamy dostęp do całej zawartości. Wymusiło to też zmianę struktury rozgrywki – gra będzie podzielona na klasyczne akty, tak jak w poprzednich odsłonach serii, a większość instancji domyślnie będzie prywatna, tj. bez możliwości spotkania innych graczy. Nie znaczy to, że zrezygnowano z aspektu sieciowego. Pozostałych grających zobaczymy w publicznych miastach, gdzie będziemy mogli stworzyć drużynę i wspólnie wybrać się na wyprawę. Jeśli jednak nie w smak nam obowiązkowe połączenie z Internetem, Torchlight 3 umożliwi tworzenie postaci do samotnej zabawy, aczkolwiek bez możliwości skorzystania z nich w sesjach online ze znajomymi.

Zmiana modelu biznesowego pociągnęła też ze sobą przeprowadzkę pecetowego wydania Torchlight III z Arc na Steama. Na szczęście osoby, które miały okazję zagrać na poprzedniej platformie, otrzymają klucz pozwalający na udział w kolejnych przedpremierowych testach. W ramach następnych aktualizacji w grze pojawi się m.in. czwarta grywalna klasa, jak również wspomniany podział na akty. Ponadto wkrótce mamy doczekać się przejścia z etapu zamkniętej alfy do bety, aczkolwiek nie podano choćby przybliżonego terminu. Pełna wersja Torchlight III ukaże się na komputerach osobistych jeszcze w tym roku, a niewiele później trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One. O ile, rzecz jasna, obejdzie się bez dalszych opóźnień.