Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2020, 08:23

autor: Serek

Blizzard stworzył prototyp Hearthstone VR

Jeden z twórców Hearthstone zdradził serwisowi PowerUp, że deweloperzy pracowali nad wersją VR produkcji. Ostatecznie projekt nie jest kontynuowany, ale udało się stworzyć interesujący prototyp.

Pogralibyście w Hearthstone w wirtualnej rzeczywistości? - Blizzard stworzył prototyp Hearthstone VR - wiadomość - 2020-01-28
Pogralibyście w Hearthstone w wirtualnej rzeczywistości?

Jeśli ktoś zapytałby Was, jaką grę widzielibyście w wersji VR, prawdopodobnie wskazalibyście jakiegoś FPS-a, grę przygodową czy jakikolwiek tytuł, w którym obserwujecie akcję z perspektywy pierwszej osoby. A wpadlibyście na pomysł, żeby zrobić grę karcianą w wirtualnej rzeczywistości? Blizzard wpadł, ale zdecydował się nie kontynuować pracy nad projektem.

Serwis PowerUp donosi, że studio opracowało działający prototyp Hearthstone VR. Jeden z redaktorów miał przyjemność porozmawiać z twórcami i zapytać o możliwość ewentualnego stworzenia produkcji. Dave Kosak (główny projektant narracji) oraz Hadidjah Chamberlain (projektant efektów specjalnych) odpowiedzieli, że to całkiem fajny pomysł, ale studio uznało, że gracze zdecydowanie bardziej wolą tradycyjny sposób rozgrywki.

Panowie zdradzili jednak, że podczas corocznej imprezy Free Your Mind, organizowanej przez Blizzarda, dwóch deweloperów pracowało nad stworzeniem prototypowej wersji Hearthstone VR. I udało im się. W grze można było spacerować po The Tavern i usiąść z kimś do gry. Co jednak najciekawsze, produkcja oferowała opcję przewrócenia stołu. Niestety, twórcom nie udało się zaimplementować większej ilości zawartości, gdyż pracowali nad projektem tylko dwa tygodnie.

Sam fakt, że ktokolwiek pracował nad VR-ową wersją Hearthstone świadczy o tym, że studio rozważało możliwość wypuszczenia modułu na rynek. Kosak przyznał jednak redaktorowi, że nie chciałby zdradzać więcej na ten temat, bo ludzie zaczęliby się domagać gry. Prawdopodobnie ma rację. Niestety, to wszystko czego mogliśmy się dowiedzieć o produkcji. Przypomnijmy, że Hearthstone jest dostępny na PC oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Hearthstone
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Hearthstone

Hearthstone