Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2018, 09:36

Dragon Ball FighterZ rozeszło się w ponad 2 mln egzemplarzy

Bijatyka Dragon Ball FighterZ okazała się dużym sukcesem. Tydzień na rynku wystarczył, aby gra rozeszła się w ponad 2 mln egzemplarzy.

Gra spełniła pokładane w niej nadzieje. - Dragon Ball FighterZ rozeszło się w ponad 2 mln egzemplarzy - wiadomość - 2018-02-01
Gra spełniła pokładane w niej nadzieje.
DRAGON BALL FIGHTERZ W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Arc System Works
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: bijatyka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 26 stycznia 2018 r.

Japońskie studio Arc System Works ma powody do zadowolenia. Najnowszy projekt zespołu okazał się wielkim sukcesem. Firma Bandai Namco Entertainment właśnie pochwaliła się, że gra Dragon Ball FighterZ rozeszła się w ponad 2 mln egzemplarzy. Na liczbę tę składa się sprzedaż cyfrowa oraz wersje pudełkowe, które powędrowały na półki sklepów.

Wynik ten jest tym bardziej imponujący, że gra zadebiutowała raptem tydzień temu. Co więcej, premiera w Japonii i pozostałych krajach azjatyckich odbyła się dopiero dzisiaj.

Przypomnijmy, że Dragon Ball FighterZ ukazało się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Nie wiemy, jak te 2 mln egzemplarzy rozkłada się na poszczególne platformy. Według serwisu Steam Spy około 200 tysięcy z tej liczby przypada na wydanie PC.

Warto dodać, że w najgorętszym momencie dnia premiery w wersję pecetową bawiły się 44 234 osoby jednocześnie (wg danych serwisu Steam Charts), co stanowi absolutny rekord w gatunku bijatyk na tej platformie.

Dragon Ball FighterZ zostało również bardzo ciepło przyjęte przez media branżowe. Wersja na PlayStation 4 może obecnie pochwalić się średnią ocen na poziomie 88%. Gra przypadła do gustu także naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę na poziomie 8.5/10. Bardzo dobre wyniki sprzedaży i pozytywne recenzje nie pozostawiają wątpliwości, że produkcja spełniła pokładane w niej nadzieje.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja Dragon Ball FighterZ – „Smocze Kule” doczekały się niezłej bijatyki