Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2018, 09:24

Dwuwymiarowe RPG It Lurks Below nowym projektem twórcy Diablo

David Brevik, współzałożyciel studia Blizzard North i twórca dwóch pierwszych części serii Diablo, zapowiedział niezależne dwuwymiarowe RPG z otwartym światem, zatytułowane It Lurks Below. Gra zostanie wkrótce zaprezentowana za pośrednictwem Twitcha.

Można by przypuszczać, że mając w swoim portfolio współtworzenie pierwszych dwóch części Diablo i założenie zespołu Blizzard North, David Brevik zostałby przywitany z otwartymi ramionami w absolutnie każdym studiu na świecie. Tymczasem legendarny deweloper postanowił powrócić do projektów niezależnych, i to w najbardziej skrajnej postaci – w swojej nowo zapowiedzianej grze It Lurks Below, dwuwymiarowym RPG z otwartym światem, Brevik odpowiada za każdy element produkcji. Na razie możemy ją zobaczyć wyłącznie na pierwszych screenshotach, ale w najbliższych dniach fragmenty rozgrywki tytułu będą transmitowane za pośrednictwem Twitcha.

It Lurks Below czerpie inspiracje z najbardziej popularnych niezależnych produkcji. - Dwuwymiarowe RPG It Lurks Below nowym projektem twórcy Diablo - wiadomość - 2018-02-01
It Lurks Below czerpie inspiracje z najbardziej popularnych niezależnych produkcji.

It Lurks Below zostało zainspirowane takimi hitami jak Minecraft czy Terraria, ale będzie w większym stopniu kłaść nacisk na elementy RPG – to wszystko, co wiemy jak dotąd o produkcji twórcy Diablo. Sam Brevik nie ujawnia na razie żadnych szczegółów, opowiada natomiast, jaką ekscytację wywołuje u niego praca nad samodzielnym projektem. „Czuję, że wreszcie wróciłem do tego, co lubię najbardziej – brudzenia rąk i prawdziwego tworzenia gier” - twierdzi. „Przechodzenie z wielkiej firmy produkującej dzieła bazujące na takich markach jak Marvel do jednoosobowego zespołu z całkowicie nowymi pomysłami, o których nikt jeszcze nie słyszał, to doświadczenie uczące pokory – ale uwielbiam każdą minutę tego procesu twórczego. To bardzo ekscytujące… i szczerze mówiąc, nieco straszne”. Przypomnijmy, że Brevik przez ostatnie parę lat pracował w firmie Gazillion Entertainment, odpowiadającej za grę Marvel Heroes, a następnie przez pewien czas służył jako doradca zespołowi Grinding Gear Games.

Wcześniejsze projekty Brevika, Diablo czy Hellgate: London, przyzwyczaiły nas do zdecydowanie mroczniejszej oprawy wizualnej... - Dwuwymiarowe RPG It Lurks Below nowym projektem twórcy Diablo - wiadomość - 2018-02-01
Wcześniejsze projekty Brevika, Diablo czy Hellgate: London, przyzwyczaiły nas do zdecydowanie mroczniejszej oprawy wizualnej...

Dla amerykańskiego dewelopera będzie to pierwszy poważniejszy projekt w ramach jednoosobowego zespołu Greybeard Games, funkcjonującego od dwóch lat. Wcześniej Brevik wydał także The Nonomancer, darmową grę logiczną. It Lurks Below wygląda jednak na tytuł zdecydowanie bardziej skomplikowany i wymagający większych nakładów pracy. Niestety, na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery, jeśli jednak jesteście zainteresowani tą produkcją, zajrzyjcie w najbliższych dniach na kanał Greybeard Games na Twitchu – fragmenty rozgrywki będą tam pokazywane 3 lutego od 6:00 do 8:00, 4 lutego od północy do 2:00 i od 19:00 do 21:00 oraz 5 lutego od 21:00 do 23:00.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Greybeard Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

It Lurks Below

It Lurks Below