Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2018, 20:09

autor: Góral

Studio Criterion Games, odpowiedzialne za Burnouta, pracuje nad grą akcji

Z ogłoszeń zamieszczonych na stronie studia Criterion Games (seria Burnout) wynika, że firma pracuje nad grą akcji z elementami sandboksa.

Criterion Games to specjaliści od wyścigów, ale nowa gra najwidoczniej nie będzie mieć wiele wspólnego z tym gatunkiem. - Studio Criterion Games, odpowiedzialne za Burnouta, pracuje nad grą akcji - wiadomość - 2018-01-31
Criterion Games to specjaliści od wyścigów, ale nowa gra najwidoczniej nie będzie mieć wiele wspólnego z tym gatunkiem.

Założone w 1993 roku studio Criterion Games w ostatnich latach nie ma łatwego życia. Firma, która dostarczyła światu świetną serię Burnout oraz udaną strzelankę Black, została w 2013 roku rozmontowana przez Electronic Arts. Na pokładzie zostało tylko kilkanaście osób, a pozostałych pracowników oddelegowano do pracy w ekipie Ghost Games, zajmującej się aktualnie rozwojem cyklu Need for Speed. Dodatkowo w 2014 roku firmę opuścili jej współzałożyciele – Alex Ward i Fiona Sperry. Od tamtej pory Criterion Games pełni funkcję dewelopera pomagającego większym kolegom w produkcji ich gier, np. w przypadku wydanego w zeszłym roku Star Wars: Battlefront II od DICE studio odpowiadało za bitwy kosmiczne. Wydaje się jednak, że zasłużona ekipa powoli wraca na właściwy tor.

Na stronie firmy pojawiło się kilka ogłoszeń o pracę (dzięki, PCGamesN), sugerujących że Criterion Games dłubie przy grze akcji z elementami otwartego świata. Szczegóły oczywiście nie są znane, ale mowa o zupełnie nowej marce, w której istotnym elementem mają być potyczki, gdyż poszukiwany jest projektant znający się na „wszystkich rodzajach walki w grach, w szczególności na walce wręcz”.

Niestety nic więcej nie wiadomo. Wziąwszy pod uwagę fakt, że firma dopiero szuka pracowników, premiera projektu nie nastąpi w najbliższym czasie, a pewnie dopiero za dwa lata, o ile oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem.