Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2014, 13:55

autor: Sarge

Dota 2 - bohater Terrorblade dodany w trakcie Festiwalu Nowego Rozkwitu

Terrorblade to nowy bohater w grze Dota 2, który zostanie wprowadzony w ramach darmowej aktualizacji, przygotowywanej z okazji Festiwalu Nowego Rozkwitu - trwającego właśnie wydarzenia (tzw. eventu) w świecie Dota 2. Łatka wprowadzi także wiele zmian balansujących rozgrywkę.

Trwa wydarzenie Festiwal Nowego Rozkwitu (ang. New Bloom Festival) w grze Dota 2. Z tej okazji, poza nowymi atrakcjami i poprawkami w rozgrywce, firma Valve udostępni Terrorblade – kolejną grywalną postać. Jak wskazuje opis na oficjalnej stronie internetowej, jest to „piekielny banita, którego boją się nawet inne demony”. Do jego głównych zdolności należy tworzenie kopii swojego przeciwnika, przywołanie iluzji Terrorblade’a pomagającej w walce, zamienianie ciosu na atak dystansowy oraz wyrywanie duszy wroga. Bohater pojawi się w grze prawdopodobnie 6 lutego i tego samego dnia w sprzedaży znajdzie się Odłamek Wewnętrznej Otchłani. Jest to przedmiot modyfikujący wygląd, głos i animacje Terrorblade’a. Jeśli zakupicie Odłamek Wewnętrznej Otchłani przed końcem Festiwalu Nowego Rozkwitu, otrzymacie go w jakości „Podniosły”.

Terrorblade niedługo trafi do gry Dota 2 - Dota 2 - bohater Terrorblade dojdzie w trakcie Festiwalu Nowego Rozkwitu - wiadomość - 2014-01-28
Terrorblade niedługo trafi do gry Dota 2

Poza nowym bohaterem, aktualizacja 6.80 wprowadzi wiele zmian w balansie rozgrywki. Dotyczą one zarówno postaci jak i przedmiotów, a pełną ich listę znajdziecie pod tym adresem. Firma Valve z każdym dniem będzie zdradzać coraz więcej informacji na temat Festiwalu Nowego Rozkwitu. Na razie wiadomo, że głównym celem wydarzenia będzie pokonanie Noworocznej Bestii.

Dota 2 to kontynuacja popularnego moda Defense of the Ancients do gry Warcraft III: Reign of Chaos. Studio Valve tworzyło ten tytuł w ścisłej współpracy z IceFrogiem – współautorem oryginalnej modyfikacji. Produkcja trafiła wyłącznie na PC i jest reprezentantem popularnego gatunku MOBA, stanowiąc największą konkurencję dla League of Legends od Riot Games.

  1. Dota 2 w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa gry Dota 2