Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2019, 20:07

autor: Vergil

Doskonała sprzedaż A Way Out

A Way Out sprzedaje się rewelacyjnie, czym odpowiedzialne za ten tytuł studio Hazelight pochwaliło się na Twitterze. Nic zatem dziwnego, że deweloperzy pracują nad kolejną produkcją nastawioną na kooperację, której wydaniem zajmie się firma Electronic Arts.

Niezależne studio Hazelight pochwaliło się na Twitterze, że opracowana przez nie przygodowa gra akcji pod tytułem A Way Out, znalazła już ponad dwa miliony nabywców. Twórcy nie omieszkali przy tym przypomnieć graczom, że obecnie pracują nad kolejnym projektem, który – podobnie jak przygoda Leo i Vincenta – jest tworzony z myślą o kooperacyjnej zabawie.

Na wysoką sprzedaż gry A Way Out wpływ miały rozmaite czynniki. Zacznijmy od tego, że tytuł zadebiutował w cenie niższej niż większość gier z segmentu AAA, przy akompaniamencie wysokich ocen w branżowych mediach, co już niedługo później przełożyło się na duże zainteresowanie. Poza tym bez wątpienia ważną rolę w jego popularności odegrał również fakt, że do zabawy z drugim graczem wymagana jest tylko jedna kopia gry. Nietrudno bowiem sobie wyobrazić, że pełniące rolę „partnerów” osoby zauroczone historią opowiedzianą przez Josefa Faresa i spółkę, które nie posiadały własnego egzemplarza tej produkcji, postanowiły się w niego zaopatrzyć, by na przykład ukończyć ją w towarzystwie kogoś innego.

W lipcu bieżącego roku wyżej wspomniany szef studia Hazelight zwrócił natomiast uwagę na fakt, że tytuł cieszył się sporą popularnością na Twitchu i YouTube, co ostatecznie pomogło w jego sprzedaży. Jak mówił:

(...) gra sprzedawała się całkiem dobrze, bo ludzie ją zobaczyli i postanowili sami w nią zagrać.

Warto odnotować, że firma Electronic Arts jest na tyle zadowolona z efektów współpracy ze studiem Hazelight, iż wyda jego następne dzieło. O tym ostatnim obecnie wiemy jedynie tyle, że będzie rozbudowaną fabularnie pozycją nastawioną na tryb współpracy.

Następna gra studia Hazelight podąży ścieżką wytyczoną przez A Way Out i również postawi na zabawę w trybie współpracy. - Doskonała sprzedaż A Way Out - wiadomość - 2019-08-08
Następna gra studia Hazelight podąży ścieżką wytyczoną przez A Way Out i również postawi na zabawę w trybie współpracy.
  1. Oficjalna strona internetowa studia Hazelight
  2. Recenzja gry A Way Out – bo do ucieczki trzeba dwojga