Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2018, 18:15

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

A Way Out cieszy się dużym zainteresowaniem

Przeznaczona wyłącznie do zabawy w ramach co-opa gra A Way Out rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy. Produkcja dostępna jest na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach.

Studio Hazelight, którego A Way Out ukazało się 23 marca na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach, pochwaliło się na Twitterze, że w ciągu nieco ponad dwóch tygodni obecności na rynku, tytuł rozszedł się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Na sukces wpłynęły zapewne dobre opinie w mediach oraz stosunkowo niska cena – gra sprzedawana jest za nieco ponad 100 zł w cyfrowej dystrybucji, a wydanie pudełkowe kupicie jeszcze taniej (szczegóły w ramce obok).

A Way Out cieszy się dużym zainteresowaniem - ilustracja #1
A Way Out w skrócie:
  • przygodowa gra akcji od studia Hazelight;
  • dostępna na konsolach PS4 i XOne oraz PC-tach w polskiej wersji językowej (napisy);
  • od premiery w marcu sprzedano ponad milion egzemplarzy.

A Way Out jest unikalną przygodową grą akcji, w którą można się bawić tylko i wyłącznie w co-opie z drugą osobą. Gracze śledzą losy dwóch więźniów – Vincenta oraz Leo. Panowie poznają się podczas odsiadki i okazuje się, że obu za skórę zalazł pewien gangster, którego postanawiają dorwać. Najpierw muszą się jednak wydostać z pilnie strzeżonego obiektu.

Produkcja łączy ze sobą szereg zróżnicowanych elementów. Z jednej strony jest to filmowa gra akcji, w której pojawiają się sekwencje QTE. Z drugiej nie brakuje spokojnego skradania się. Poza tym jest też strzelanie, efektowne pościgi i rozmaite mini gierki, jak np. baseball. Deweloperom udało się całkiem sprawnie połączyć to wszystko w jedną całość, co zaowocowało pochlebnymi opiniami.

Warto również wspomnieć, że by bawić się z kolegą, nie trzeba kupować dwóch kopii gry. Jedna z osób staje się bowiem hostem, który udostępnia rozgrywkę drugiej – ta musi jedynie pobrać specjalne demo.