Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2018, 19:48

Star Wars Battlefront II - powrót Endoru oraz mikrotransakcji

Firma Electronic Arts zapowiedziała kolejną aktualizację dla gry Star Wars: Battlefront II. Wraz z nią tymczasowo pojawi się nowy tryb zabawy oraz powrócą mikrotransakcje, aczkolwiek w nieco odmiennej formie. Uaktualnienie ukaże się 18 kwietnia.

W przyszłym tygodniu Ewoki zapolują na szturmowców. - Star Wars Battlefront II - powrót Endoru oraz mikrotransakcji - wiadomość - 2018-04-14
W przyszłym tygodniu Ewoki zapolują na szturmowców.

Sagi o rozwoju Star Wars: Battlefront II ciąg dalszy. Wydawca gry, firma Electronic Arts, zapowiedział debiut kolejnej aktualizacji, zatytułowanej Noc na Endorze. Jak łatwo zgadnąć, uaktualnienie skupi się na Ewokach, niedźwiedziopodobnej rasie obcych z tytułowego księżyca, którzy pojawią się w ramach nowego trybu o nazwie Łowy Ewoków. Założenie będzie proste – grupa imperialnych szturmowców wpada w zasadzkę mieszkańców Endoru i musi utrzymać pozycje do czasu przybycia zespołu ewakuacyjnego.

W teorii żołnierze będą mieć przewagę, dysponując blasterami przeciwko prymitywnemu uzbrojeniu Ewoków, korzystających z włóczni i Ogników (ang. Wisties, rasa niewielkich humanoidów przywodzących na myśl ogniste duszki). Problem w tym, że będą mieć przeciwko sobie niekończącą się chmarę wrogów, a atakujący otrzymają możliwość korzystania z dodatkowych umiejętności, które mogą okazać się niemiłą niespodzianką dla obrońców. Ponadto każdego poległego żołnierza Imperium zastąpi kolejny Ewok, co raczej nie ułatwi zadania pozostałym przy życiu szturmowcom. Tryb Łowy Ewoków będzie dostępny jedynie przez ograniczony czas po premierze aktualizacji, która nastąpi 18 kwietnia.

Seria Battlefront po raz kolejny zabiera nas na Endor. - Star Wars Battlefront II - powrót Endoru oraz mikrotransakcji - wiadomość - 2018-04-14
Seria Battlefront po raz kolejny zabiera nas na Endor.

Noc na Endorze to także powrót źródła „rozgłosu” Star Wars: Battlefront II, czyli mikropłatności, które usunięto z gry po nieprzychylnych głosach graczy oraz mediów. Szczegóły na temat nowego systemu rozwoju i sklepu poznaliśmy jeszcze w poprzednim miesiącu, ale w największym skrócie można napisać, że twórcy ograniczyli wykorzystanie rzeczywistej waluty w grze do zakupu przedmiotów estetycznych. Za realne pieniądze nabędziemy wyłącznie kryształy, które można wydać w celu zmodyfikowania wyglądu posiadanych postaci. Jeśli już o tym mowa, aktualizacja doda kolejne 50 kostiumów, w tym stroje Lei i Hana Solo z epizodu na Endorze.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej