Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 9 września 2019, 09:42

autor: Serek

Doktor Sen - drugi zwiastun kontynuacji Lśnienia

W sieci pojawił się drugi oficjalny zwiastun filmu Doktor Sen, czyli kontynuacji Lśnienia Stanleya Kubricka z 1980 roku. W roli głównej zobaczymy Ewana McGregora, który wcieli się w dorosłego Danny'ego Torrance'a.

Ewan McGregor jest Obi-Wanem nawet w innych filmach. - Doktor Sen - drugi zwiastun kontynuacji Lśnienia - wiadomość - 2019-09-09
Ewan McGregor jest Obi-Wanem nawet w innych filmach.

Na kanale Warner Bros Polska w serwisie YouTube pojawił się drugi oficjalny zwiastun filmu Doktor Sen, czyli kontynuacji Lśnienia Stanleya Kubricka z 1980 roku. Tytuł, podobnie jak jego poprzednik, będzie oparty na prozie Stephena Kinga. W opisie trailera możemy przeczytać, że film trafi na ekrany kin 15 listopada bieżącego roku (a nie, jak wcześniej podawano, 10 października). Najnowszy zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Głównym bohaterem filmu będzie dorosły już Danny Torrance, w którego wcieli się Ewan McGregor. Kiedyś chłopiec, dziś mężczyzna (akcja dzieje się 40 lat po Lśnieniu) ma traumę po wydarzeniach z hotelu Overlook. Kiedy wydaje się, że gość odnalazł wreszcie wewnętrzny spokój, los stawia na jego drodze Abrę Stone (w tej roli Kyliegh Curran) - dziewczynkę, która ma podobne zdolności do Danny’ego. Nastolatka prosi bohatera o pomoc w walce ze ścigającym ją kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, któremu przewodniczy kobieta znana jako Rose the Hat (Rebecca Ferguson).

Sam zwiastun zapowiada naprawdę sporo momentów grozy, jednak cały „feeling” materiału zupełnie nie przypomina Lśnienia. To oczywiście nie oznacza nic złego. Trailer zdradza, że w filmie pojawi się kilka scen walki, oczywiście z wykorzystaniem paranormalnych zdolności. Swoją drogą scena z komunikacją na odległość między Abrą i Rose the Hat, a następnie odrzucenie tej drugiej w tył ma coś z Gwiezdnych wojen, nie sądzicie? To oczywiście nie jedyne skojarzenie ze Star Wars, bo nie zapominajmy, kto gra główną rolę. Ewan McGregor ostatnimi czasy jest naprawdę zapracowany (i chwała mu za to), a przed nim jeszcze powrót do roli Obi-Wana Kenobiego, na który czekają wszyscy fani gwiezdnowojennej sagi.

  1. Oficjalna strona internetowa filmu
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.