Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 14 czerwca 2019, 10:50

autor: Serek

Doktor Sen - Ewan McGregor na zwiastunie kontynuacji Lśnienia

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun filmu Doctor Sleep (Doktor Sen) w reżyserii Mike'a Flanagana, czyli kontynuacji Lśnienia Stanleya Kubricka z 1980 roku. Główną rolę w filmie otrzymał Ewan McGregor, który wcieli się w Danny'ego Torrance'a.

Danny Torrance w starszej wersji. - Doktor Sen - Ewan McGregor na zwiastunie kontynuacji Lśnienia - wiadomość - 2019-06-14
Danny Torrance w starszej wersji.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Doktor Sen, czyli kontynuacji Lśnienia Stanleya Kubricka. Produkcja, podobnie jak obraz z 1980 roku, będzie oparta na prozie Stephena Kinga. Tytuł trafi do światowych kin 10 października bieżącego roku. Na samym wstępie należy zaznaczyć, że napisana w 2013 roku powieść Doctor Sleep jest kontynuacją książkowej wersji Lśnienia, bo jak wszyscy dobrze wiemy, sam Stephen King nie jest zbyt dużym entuzjastą filmowej adaptacji Stanleya Kubricka. Inaczej jednak będzie w przypadku zapowiedzianego właśnie filmu - ten jawnie nawiązuje do obrazu z 1980 roku (wykorzystując nawet w zwiastunie sceny z niego). Fanów uspokoił Mike Flanagan, który w wywiadzie dla SlashFilm wyraźnie zakomunikował, że będzie to kontynuacja filmu, a nie ekranizacja książki.

Nie ma takiej wersji rzeczywistości, w której nie chciałbym odnieść się do jednego z najlepszych filmów w historii kina. Nie ma żadnych korzyści, wynikających z próby zignorowania tego dzieła.

Główną rolę w filmie otrzymał Ewan McGregor (Gwiezdne wojny, Trainspotting), który wcieli się w Danny’ego Torrance’a (czyli syna głównego bohatera ze Lśnienia). Prócz niego na ekranie zobaczymy Rebeccę Ferguson (Mission: Impossible 5) czy Bruce’a Greenwooda (Kingsman: Złoty krąg). Reżyserem produkcji jest Mike Flanagan, który ma już za sobą pracę przy filmie na podstawie prozy Kinga - w 2017 roku stworzył filmową adaptację Gry Geralda.

Co wiemy o fabule filmu? Danny Torrance wciąż ma traumę po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Kiedy wydaje się, że bohater powoli odnajduje spokój, jego drogi przecinają się z Abrą Stone (Kyliegh Curran), która okazuje się mieć podobne zdolności do protagonisty. To jednak dopiero początek problemów, bowiem za dziewczyną podąża grupa Prawdziwy Węzeł, której członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, co pozwala im zachować nieśmiertelność. Zwiastun filmu jest tak dużym hołdem w stronę pierwszej części, że brakowało w nim tylko Jacka Nicholsona. Fani już mogą zacierać ręce.

  1. Oficjalna strona internetowa filmu
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.