Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2019, 09:43

autor: Aquma

GreedFall - nowa gra studia Spiders bez Denuvo, DLC i modów [aktualizacja]

Firmy Focus Home Interactive oraz Spiders ujawniły, że nadchodząca gra RPG GreedFall nie będzie posiadała zabezpieczenia antypirackiego Denuvo. Nie należy się też spodziewać DLC i wsparcia dla fanowskich modyfikacji.

Aktualizacja: okazuje się, że zapewniania o braku dodatków nie są całkiem zgodne z prawdą. W sklepie Microsoftu można nabyć pakiet Adventurer’s Gear, który dodaje do gry dodatkowy strój, rapier oraz karabin. Wspomniane DLC wcześniej było oferowane osobom, które zdecydowały się na złożenie zamówienia przedpremierowego, ale teraz można je kupić wykładając dodatkowe 12,49 zł. Informacje zamieszczone w FAQ najprawdopodobniej dotyczą więc fabularnych rozszerzeń (choć mówi się tam po prostu o DLC).

GreedFall nie będzie miało Denuvo, DLC oraz modów. - GreedFall - nowa gra studia Spiders bez Denuvo, DLC i modów [aktualizacja] - wiadomość - 2019-09-10
GreedFall nie będzie miało Denuvo, DLC oraz modów.

Wydawca Focus Home Interactive i deweloper Spiders ujawnili szereg nowych informacji na temat GreedFall - nadchodzącej gry RPG, której akcja toczy się w krainie stylizowanej na XVII-wieczną Amerykę (czasy kolonializmu). Okazuje się, że w produkcji tej nie znajdziemy zabezpieczenia antypirackiego Denuvo. Tytuł nie otrzyma też DLC oraz wsparcia dla modów.

Pierwsza z informacji prawdopodobnie zostanie przyjęta dobrze przez graczy - część z nich darzy Denuvo niechęcią, obawiając się m.in. jego wpływu na płynność rozgrywki. Wieści dotyczące braku DLC to swoiste obusieczne ostrze - z jednej strony trochę szkoda, że gra nie będzie wspierana po premierze, ale z drugiej, przynajmniej mamy pewność, że 100% zawartości stworzonej przez deweloperów znajdzie się w podstawowej wersji.

Szkoda natomiast, że produkcja nie otrzyma oficjalnego wsparcia dla fanowskich modyfikacji - szczególnie, że jeśli zaufać pierwszym wrażeniom osób, które widziały ją na żywo, pod pewnymi względami może sporo zyskać na udoskonalaniu przez graczy (podobno jest to tytuł ciekawy, ale kulejący pod względem technicznym, prawdopodobnie z powodu niewystarczającego budżetu - więcej na ten temat przeczytacie w podlinkowanej niżej zapowiedzi).

Przypominamy, że GreedFall zadebiutuje już jutro na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł zostanie wydany w polskiej wersji językowej (kinowej - z napisami).

  1. GreedFall – strona oficjalna
  2. GreedFall - poradnik
  3. GreedFall niczym Gothic – drewno, ale szlachetnego gatunku