Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2020, 14:12

autor: Froozyy

Dobra sprzedaż Sniper: Ghost Warrior Contracts

Polskie studio CI Games poinformowało, że do tej pory sprzedało 250 tys. egzemplarzy swojego najnowszego dzieła. Dowiedzieliśmy się również, że prace nad kontynuacją serii zostały wznowione.

Sniper: Ghost Warrior Contracts radzi sobie całkiem dobrze. - Dobra sprzedaż Sniper: Ghost Warrior Contracts - wiadomość - 2020-01-16
Sniper: Ghost Warrior Contracts radzi sobie całkiem dobrze.

W serwisie StockWatch.pl pojawił się komunikat polskiego studia gier komputerowych CI Games, w którym przedstawione zostały wyniki sprzedaży jego najnowszego dzieła, tj. Sniper: Ghost Warrior Contracts, oraz plany dotyczące kontynuacji serii.

Od czasu premiery gry 22 listopada 2019 do 12 stycznia 2020 roku produkcję nabyło ponad 250 tys. osób (w dane zostały wliczone zarówno wersje cyfrowe, jak i fizyczne). Studio twierdzi, że sprzedaż utrzymywała się przez ten czas na zadowalającym poziomie i nie spadała z każdym tygodniem, tak jak to miało miejsce w przypadku Sniper: Ghost Warrior 3.

Warto przypomnieć, że pod koniec listopada zeszłego roku prezes CI Games podczas czatu inwestorskiego nadal twierdził, że sprzedanie 600-700 tys. egzemplarzy jest możliwe. To sprawiłoby, że Sniper: Ghost Warrior Contracts zapewniłby przychody jeszcze przez najbliższe lata, co pozwoli m.in. na wydanie kontynuacji serii o roboczej nazwie Tactical Shooter 2, nad którą prace zostały właśnie wznowione. Możliwe, że ten nowy tytuł ukaże się jeszcze w 2020 roku.

Sniper: GWC miał swoją premierę 22 listopada 2019 roku. Produkcja spotkała się z pozytywnymi recenzjami i wielu krytyków zgodnie przyznało, że gra przywróciła serię na właściwe tory po nieudanej trzeciej odsłonie. Niedawno dowiedzieliśmy się także, że tryb multiplayer trafi do gry jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Sniper: Ghost Warrior Contracts

Sniper: Ghost Warrior Contracts