Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2012, 18:14

autor: Hed

Do sklepów trafiło 3,5 miliona pudełek z grą Mass Effect 3

Do sklepów na całym świecie rozesłano już 3,5 miliona egzemplarzy gry Mass Effect 3. Wygląda na to, że w ten weekend spora część społeczności graczy pomoże Shepardowi w ratowaniu Ziemi.

Do sklepów trafiło 3,5 miliona pudełek z grą Mass Effect 3  - ilustracja #1

Firma Electronic Arts poinformowała, że do sklepów na całym świecie trafiło ponad 3,5 miliona pudełek z grą Mass Effect 3. Nie wiemy jeszcze, ile z nich zostało kupionych przez graczy, ale zapotrzebowanie na nową produkcję studia BioWare bez wątpienia jest spore (wiadomo za to, że w dniu amerykańskiej premiery sprzedano prawie 900 tysięcy egzemplarzy). Nic dziwnego, to trzecia odsłona popularnej sagi, która zdobyła, jak informuje wydawca, około 30 maksymalnych ocen w recenzjach różnych serwisów. My nie byliśmy tak szczodrzy i przyznaliśmy jej „jedynie” 9,5/10.

Mass Effect 3 zadebiutował w tym tygodniu najpierw na rynku amerykańskim, a później także w Europie i Polsce. Produkcja zainteresowała wiele osób, więc w sieci pojawiło się mnóstwo dyskusji na jej temat. Zdaniem Strangera, naszego recenzenta, „jest to dzieło, które można polecić każdemu bez wyjątku”. Nawet osobom, które do tej pory unikały podróży kosmicznych oraz spotkań z obcymi, które w tym odcinku przygód Sheparda są wyjątkowo brutalne.

W Mass Effect 3 pomagamy Shepardowi w ratowaniu Ziemi przed natarciem Żniwiarzy. Bohater szuka pomocy u innych galaktycznych potęg, zmagających się z własnymi problemami. Rozbudowana przygoda solowa została wzbogacona trybem wieloosobowym, a konkretniej misjami kooperacyjnymi, w których walczymy z falami wrogów. Gra jest dostępna w wersji z polskimi napisami na pecety (149,90 zł) oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 (229,90 zł).