Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2012, 10:55

autor: Adrian Werner

DmC: Devil May Cry - wersja pecetowa dopiero po premierze konsolowych

Mamy złe wieści dla pecetowców czekających na DmC: Devil May Cry. Okazało się, że premiera edycji komputerowej gry zostanie opóźniona względem konsolowych. Główną przyczyną tego jest fakt, że zadanie przeniesienia tego tytułu na PC powierzono polskiemu zespołowi QLOC.

DmC: Devil May Cry - wersja pecetowa dopiero po premierze konsolowych - ilustracja #1

W maju firma Capcom sprawiła radość graczom pecetowym ogłaszając, że otrzymają oni własną wersję DmC: Devil May Cry. Niestety, teraz okazało się, że edycja komputerowa nie trafi do sprzedaży w tym samym czasie, co wydania konsolowe.

Jeden z przedstawicieli amerykańskiego oddziału Capcomu poinformował serwis Eurogamer, że firma stara się, aby wersja pecetowa nowego Devil May Cry pojawiła się możliwie jak najszybciej po konsolowej. Gra trafi na PlayStation 3 i Xboksa 360 15 stycznia przyszłego roku. Niestety, wydawca nie jest jeszcze gotów podać daty premiery wydania komputerowego

Przyczyną opóźnienia jest fakt, że za wersję pecetową nie odpowiada studio Ninja Theory. Zamiast tego zadanie przeniesienia gry na PC powierzono innemu zespołowi, a konkretnie polskiemu QLOC. Ta zlokalizowana w Warszawie grupa wielokrotnie już współpracowała z Capcomem, czego owocem były komputerowe edycje takich tytułów jak Super Street Fighter 4 Arcade Edition czy Street Fighter x Tekken. Na pocieszenie pozostaje fakt, że te konwersje były udane, więc istnieją duże szanse, że pecetowy DmC: Devil May Cry również zaoferuje wysoką jakość wykonania.

Niestety, Capcom nie jest również gotów potwierdzić, czy na PC udostępnione zostaną jakieś dodatkowe opcje. Na konsolach gra działa w 30 klatkach na sekundę, więc sporo pecetowców ma nadzieję, że na ich sprzęcie będzie można usunąć to ograniczenie.

Warto przy okazji wspomnieć, że na zakończonych właśnie targach Tokyo Game Show opublikowano nowy zwiastun DmC: Devil May Cry.

Filmik pokazuje, że w grze pojawią się znane miłośnikom cyklu rękawice bojowe. Ludzie z firmy Capcom potwierdzili też, że widoczny na wielu wypuszczonych do tej pory zwiastunach brat Dantego, czyli Virgil, nie będzie grywalną postacią. Jednocześnie podkreślono, że gra toczy się w nowym uniwersum, więc fakty znane fanom z poprzednich odsłon nie koniecznie okażą się prawdziwe również w nowym Devil May Cry.