Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2018, 11:15

autor: AlexB

DLC Forsaken Shores do Sea of Thieves opóźnione

Studio Rare ogłosiło, że premiera Forsaken Shores, czyli trzeciego DLC do pirackiej gry Sea of Thieves, została opóźniona. Rozszerzenie zadebiutuje 27 września na PC oraz Xboksie One.

Jeśli oczekujecie premiery Forsaken Shores, czyli trzeciego rozszerzenia do traktującej o pirackich przygodach pierwszoosobowej sieciowej gry akcji Sea of Thieves od studia Rare, to mamy dla Was przykre wieści. Twórcy zdecydowali się na opóźnienie jego debiutu. Zgodnie z informacjami z oficjalnego forum, dodatek ujrzy światło dzienne 27 września, a nie 19, jak początkowo planowano. Będzie on dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy tytułu na PC oraz Xboksie One.

Do niegościnnych brzegów wulkanicznej wyspy gracze dobiją nieco później, niż planowali twórcy. - DLC Forsaken Shores do Sea of Thieves opóźnione - wiadomość - 2018-09-18
Do niegościnnych brzegów wulkanicznej wyspy gracze dobiją nieco później, niż planowali twórcy.

Przyczyną opóźnienia są problemy techniczne. Podczas testów rozszerzenia Forsaken Shores okazało się, że wielu graczom Sea of Thieves zaczęło się niespodziewanie wyłączać. Przyczyną tego błędu są kłopoty z pamięcią w testowanej wersji tytułu. Niestety, wyeliminowanie problemu wymaga sporo czasu. Zatem aby mieć pewność, że wszystko działa bez większych kłopotów, twórcy zdecydowali się na przesunięcie debiutu DLC na przyszły tydzień.

DLC Forsaken Shores do Sea of Thieves opóźnione - ilustracja #2

Mało która gra tak bardzo potrzebuje rozszerzeń, jak Sea of Thieves. Tytuł, choć zdobył sporą popularność wśród graczy (przekraczającą nawet oczekiwania Microsoftu), w dniu premiery nie mogł pochwalić się zbyt bogatą zawartością, co zresztą zostało wytknięte przez recenzentów. Sytuacja nieco zaczęła zmieniać się wraz z dwoma darmowymi dodatkami - The Hungering Deep oraz Cursed Sails - dzięki którym w grze zagościły między innymi nowe niebezpieczeństwa i rodzaje statków. Nadchodzące Forsaken Shores uzupełni tytuł o nową okolicę zwaną Devil's Roar, gdzie znajdują się gejzery i aktywne wulkany wzburzające okoliczne wody, szalupę ułatwiającą nawigację w trudno dostępnych dla okrętów miejscach oraz niespotykany dotąd typ misji handlowych Cargo Runs.

Wydane do tej pory rozszerzenia to rzecz jasna dopiero początek wsparcia. Twórcy obiecują kolejne darmowe dodatki (i tylko takie, gdyż płatne rozszerzenia nie są w kręgu zainteresowań studia Rare) oraz aktualizacje w przyszłości. Miejmy jednak nadzieję, że przy okazji ich debiutów obejdzie się bez większych problemów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.